Home Izdvojeno Rudeš došao do prve pobjede u sezoni, Mašala u sudačkoj nadoknadi matirao...

Rudeš došao do prve pobjede u sezoni, Mašala u sudačkoj nadoknadi matirao Goricu

NK RUDEŠ – HNK GORICA 2-1

(Ćorić 26-11m, Mašala 90’+4; Matavž 39′)

RUDEŠ: Marković, Karačić – Camara – Mrčela – Šehić, Vukmanović – Pasariček, Latković – Ćorić – Doležal, Špeljak
GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Matković, Pršir – Mrzljak, Rukavina – Lazarov – Mitrović, Matavž

Glavni sudac: Jakov Titlić

U posljednjoj utakmici 25. kola Supersport HNL-a na stadionu u Kranjčevićevoj NK Rudeš savladao je HNK Goricu rezultatom 2-1.

Sve do završnice prvoga dijela Gorica nije napravila ništa. Izgledalo je početkom drugoga kao da će se igrati opsada Markovićeva gola, no do kraja se razvodnilo i Rudeš je kaznio impotenciju Goričana.

Zamjene nisu pomogle. Jeličić je regirao pozicionalno. U 60. minuti zamjenom Lazarova za Kapulicu, u 75. minuti uveo je Solda i Jurića umjesto vrlo dobrog večeras Mrzljaka i strijelca Matavža.

Rudeš bolje otvorio, Gorica izjednačila

Rudeš je na početku pritisnuo i prvi stvorio priliku. Povukao je u 18. minuti u prednosti nad prekršajem kroz trojicu preko pola terena Latković te kroz drugi prekršaj dodao udesno do Doležala, čiji udarac s ruba prostora brani Banić.

Rudeš je prvi i poveo. Krizmanić je u duelu s Doležalom u kaznenom prostoru promašio naizgled jednostavnu loptu te pritom zakačio list krilnog igrača. S bijele točke siguran je bio Ćorić.

Izjednačenje dolazi potkraj prvoga dijela. Štiglec je ubacio na desetak metara. Nakon što je loše primio, Matavž se stigao okrenuti i iz okreta prizemno plasirati u lijevi kut.

Mogla je Gorica u nadoknadi i preokrenuti rezultat. Mitrović je promijenio stranu, Pršir produžio, Matavž kroz gužvu vratio, Štiglec zamalo promašio suprotni kut.

Gorica dobro otvorila, Rudeš kaznio promašaje

Gorica je mogla povesti u prvoj akciji po zvižduku za početak drugoga dijela. Dobro su kombinirali Mitrović i Mrzljak, Rukavina se namjestio na škarice, no nije dobro zahvatio loptu.

Izvukao se Rukavina u 51. minuti lažnjakom na udarac s lijeve strane. Zaustavlja ga blok, a u nastavku je snažno i zamalo neprecizno izvana pokušao Pršir. U 54. minuti Rukavina dobro prima snažan pas na dvadesetak metara i namješta se na udarac desnom. Marković je obranio i ovaj i Mitrovićev pokušaj s pet metara iz odbijanca. Već u sljedećoj akciji izdaleka je solidno pokušao Mrzljak.

U 68. minuti nakon nekoliko nesporazuma i pogrešaka što domaćina što gostiju lopta se od Matavža odbija na bok. Lijevi bek Goričana puca s ruba prostora snažno u suprotni kut, ali nije precizan, baš kao ni Kapulica nekoliko minuta kasnije s distance.

Mitrović nije stigao kada je u 78. minuti Rukavina probio po lijevom boku i odlično prebacio u peterac. Do kraja je Marković obranio udarce Štigleca i Pršira te je Camaru vratnica spriječila da zatrese vlastitu mrežu.

Rudeš je u sudačkoj nadoknadi kaznio ove promašaje. Srbljinović je prebacio na desnu stranu, Karačić nabacio u peterac, Mašala pospremio u mrežu.