Home Sport Ojamaaaaaaaa! Gorica dobila derbi, ni prvo mjesto nije daleko

Ojamaaaaaaaa! Gorica dobila derbi, ni prvo mjesto nije daleko

U derbiju 22. kola Druge HNL Gorica je pobijedila Sesvete 1-0 golom estonskog napadača Henrika Ojamae i zasjela na drugo mjesto, koje u ovom trenutku vodi u najviši rang. Međutim, i Dinamo II je sve bliže, na samo tri boda viška...

Trebalo se igrati u nedjelju, ali ogromne količine kiše odgodile su ogled Gorice i Sesveta, veliki derbi 22. kola drugoligaškog prvenstva, sudar u tom trenutku treće i četvrte momčadi na tablici. Ulog se znao – tko dobije ovu utakmicu, izbit će na drugo mjesto, odmah iza Dinama II, što znači da će uoči ulaska u posljednju trećinu prvenstva držati mjesto koje vodi u Prvu HNL. Nakon 90 teških minuta do pobjede je došla Gorica, koja je došla na 39 bodova, tri manje od druge momčadi “modrih”, koja po pravilima ni ne može u najviši rang.

Utakmicu je riješio jedan potez goričkog Estonca. Henrik Ojamaa u 23. minuti uspio je zatresti mrežu Sesvećana, a taj se pogodak pokazao i odlučujućim, jedinim na utakmici. S obzirom na najave, na ambicije koje su gosti iskazivali uoči dolaska u Veliku Goricu, takav je ishod i više nego dobar. Nema nikakve potrebe težiti uvjerljivijoj pobjedi ili nogometnoj ljepoti, najvažnije je da su tri boda tu, u goričkom džepu.

Počeo je trener Ivan Prelec bez kapetana Hrvoja Jančetića, na klupi su ostali i mladi Leon Šipoš, i veliko zimsko pojačanje Matija Dvorneković, ali i Nigerijac Iyayi Atiemwen. Od onih iz kvote “do 21”, uz standardnog Ljubisavljevića, zaigrali su domaći klinci Krsnik i Matošević, a u napadu je od prve minute bio Rumunj Astafei. Međutim, junak je ovoga puta bio Estonac, koji je svojim pogotkom donio tri izuzetno važna boda.

S obzirom da je bio radni dan, da se igralo prerano da bi ljudi s posla stigli doći na utakmicu, izostao je posjet kakav priliči derbiju, ali okupljeni su zadovoljni otišli kućama. Osim u Velikoj Gorici i okolici, pobjeda protiv Sesveta slavila se čak i na jugu Afrike. Čim je utakmica završila na Facebook profilu Gorice pojavio se stanoviti Nhlonipho Lwandle Mbele III, kojem u podacima stoji da dolazi iz grada koji se zove Umzimkulu.

Dinamo II, dakle, drži vrh s 42 boda, Gorica je druga s 39, treće Dugopolje 38, a Sesvete su ostale na četvrtome mjestu s 35. Ne treba zaboraviti ni petoplasirani Varaždin, koji ima 34 boda. Dva put je dosad igrao svatko sa svakim, a sad će se raspored treće faze prvenstva raditi na temelju trenutnog poretka.