Home Sport Nikola Kos osvojio jaki U15 šahovski turnir u Splitu, plasirao se u...

Nikola Kos osvojio jaki U15 šahovski turnir u Splitu, plasirao se u međunarodno finale

Velikogoričanin Nikola Kos iz Šahovskoga kluba “Polet” iz Buševca osvojio je U15 turnir u sklopu Šlazma Sportskih igara mladih, koji se je ovaj vikend održao u Splitu. Njegova sestra Maja u kategoriji U11 osvojila je četvrto mjesto.

U sedam partija švicarca treći nositelj turnira je skupio čak šest pobjeda i jedan remi.

Šahovski turniri ove su se godine igrali pod pokroviteljstvom FIDE – Svjetske šahovske organizacije. Iznimno jak turnir pod okriljem Plazma Sportskih igara mladih okupio je najbolje mlade šahiste i šahistkinje iz cijele države koji su se, nakon kvalifikacija na županijskoj razini, u finalu natjecali u dvije starosne kategorije: 11 godina i mlađi te 15 godina i mlađi.

Svi osvajači medalja ostvarili su plasman na međunarodnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se održati u kolovozu u Splitu. Nastupit će u velikom finalu mladi šahisti iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

“Kao crni, Nikola najčešće igra skandinavsku obranu, a kao bijeli damin gambit”, rekao je ponosni otac i predsjednik ŠK “Polet” Buševec Bruno Kos.