Home Izdvojeno Na otvaranju sezone Gorica ispustila pobjedu protiv Varaždina

Na otvaranju sezone Gorica ispustila pobjedu protiv Varaždina

Sastavi:

GORICA: Banić, Štiglec – Leš (od 84. Matauž) – Steenvoorden – Raspopović, Soldo (od 60. Mrzljak) – Ndockyt – Pršir, Mitrović – Vujnović (od 60. Jurić) – Majstorović (od 46. Blummel (od. 70. Krizmanić))
VARAŽDIN: Zelenika, Bručić (od 67. Boršić) – Pellumbi – Jelenić (od 79. Nekić) – Kolarić, Elezi – Postonjski (od 67. Belcar) – Pilj (od 46. Vukušić), Šego – Brodić – Banovec (od 46. Mitrovski)

Glavni sudac: Duje Strukan

U prvom kolu Supersport Hrvatske nogometne lige nogometaši Gorice odigrali su na Gradskom stadionu protiv Varaždina neriješeno, rezultatom 1-1. Od razigrane, dominantne, napadačke Gorice iz prvog poluvremena, u drugome nismo vidjeli ništa. Varaždin je iz prve prave prilike u nastavku izjednačio.

GORICA DOMINANTNA U PRVOM POLUVREMENU

Gorica je u prvom poluvremenu s lakoćom na tridesetak metara zaustavljala protivničke akcije, što je otvorilo prostor za iznenadne prodore u šesnaesterac Varaždinaca. Raspoloženi Štiglec, Pršir i Raspopović upošljavali su Mitrovića i Vujnovića i da je bilo malo više preciznosti, Gorica je mogla na odmor otići s nekoliko pogodaka prednosti. Goričani su u prvom dijelu uputili ukupno 14 udaraca prema golu Varaždina, od čega samo četiri u okvir vrata.

Prva ozbiljna prijetnja došla je već u 3. minuti. Štiglec je ubacio za Vujnovića, čiji je volej od zemlje skupio Zelenika. U 7. minuti dugi Raspopovićev ubačaj s desne strane Vujnović je zavrnuo za Majstorovića, koji sa samog ruba peterca neprecizno puca u suprotni kut.

U 11. minuti ponovo je dobro prebacio Štiglec, ali Ndockyt je s desnog ruba šesnaesterca puca pokraj gola. U 14. minuti obrani Varaždina je pobjegao Vujnović, no nije uspio prebaciti Zeleniku. Pogodak je mogao pasti i dvije minute kasnije, kada Pršir iz slobodnog udarca s desne strane na petercu pronalazi glavu Vujnovića, koji glavom puca ravno u Zeleniku.

Gorica je zasluženo povela u 28. minuti. Raspopović je s desne strane prebacio na rub šesnaesterca, odakle Steenvoorden loptu prsima spušta za Mitrovića. Mitrović kratko dodaje za Vujnovića, koji kroz duel s Jelenićem plasira loptu u Zelenikina vrata. Činilo se da je slavlje domaćina kratko, ali VAR-soba je presudila da Vujnović nije bio u zaleđu.

I nakon zabijenog gola Gorica je nastavila pritiskati. U 39. minuti Vujnović se je prvi našao na Prširovom ubačaju iz kuta, ali nije bio precizan. Pokušavali su još Pršir, Vujnović i Mitrović.

Jedini ozbiljan pokušaj Varaždina dogodio se je u 40. minuti. Bručić je s lijeve strane ubacio za Brodića, a on je s deset metara glavom pogodio gredu.

BRODIĆ RAZBIO USPAVANKU NA GRADSKOM STADIONU

U drugo poluvrijeme nogometaši Varaždina su ušli s namjerom da izjednače, ali u prvih deset minuta ništa izgledno nisu uspjeli izraditi. Blok bekova Štigleca i Raspopovića zaustavljao je ubačaje Varaždinaca, izveli su u tom periodu čak četiri kornera, a prodore kroz sredinu blokirao je fliper Leša i Steenvoordena. Tek u 64. minuti Šego je s dvadesetak metara uspio dobaciti do Banića.

Nakon što ga je na poluvremenu uveo u igru umjesto Majstorovića, otupivši tako desnu stranu goričkog napada, trener Sopić je “iz taktičkih razloga” u 70. minuti Blummela zamijenio Krizmanićem. Zatvaranje igre pokazalo se pogrešnim.

Iako je Varaždin držao loptu, sve do posljednjih desetak minuta gledali smo nogometnu uspavanku. U 78. minuti Mitrovski je iz slobodnoga udarca s desne strane s 18 metara tukao vrlo blizu Banićeva gola, a u 80. minuti hladan tuš za Goričane. S trideset metara s lijeve strane je u prostor ubacio Boršić, a Brodić je ovaj put glavom bio precizan.

Varaždin je mogao povesti u 83. i 88. minuti. Prvo je Banić obranio Šegin udarac s lijeve strane, a zatim je Kolarić promašio volej u petercu sam ispred golmana Gorice na odličan ubačaj s 25 metara. Za Goricu je do kraja dobro pucao Mrzljak s 25 metara u 89. minuti, ali Zelenika je odbio u korner.