Home Sport Mraclin bolji od Jelačića

Mraclin bolji od Jelačića

U derbiju susjeda pobjeda je pripala momčadi koja je tijekom cijelog susreta imala jasan plan kako doći do bod(ov)a. Jelačić je u prvom poluvremenu bio agresivniji i gosti su bili primorani svoja vrata čuvati pojačanom obranom, tako da su uz malo sreće uspjeli do odlaska na odmor sačuvali mrežu netaknutom. “Pomogao” im je također domaći napadač Marko Matković koji nije iskoristio tri velike prigode, a jednom je sjajno reagirao mladi vratar Nikola Dolački kada je loptu iz donjeg kuta krajnjim naporom izbacio u korner. Mraclin je najbliže pogotku bio nakon slobodnog udarca Tomislava Lučića, ali je vratar domaćih Petar Kovačić odlično reagirao i spriječio pogodak.

DOBRIĆ POZVAO POTOČNJAKA

Nakon odmora Mraclin je zaigrao ambicioznije, a ključni potez povukao je trener Ranko Dobrić kada je u 57. minuti u igru uveo Franu Potočnjaka. Robusni napadač je samo pet minuta kasnije nakon udarca iz kuta udarcem glavom zabio loptu u rašlje za vodstvo i veliko slavlje gostiju. Mraclinci su nastavili s napadima i u 72. minuti Potočnjak je nezadrživo prodro po desnoj strani i uputio oštar niski ubačaj na peterac. Munjevito je reagirao Anđelko Domitrović i volejem silovito zatresao mrežu. Tog trenutka nije više bilo dvojbe da bodovi odlaze u Mraclin.

Momčad trenera Dobrića je u prva dva prvenstvena kola poražena, ali je u slijedeća četiri osvojila deset bodova (tri pobjede i remi). Jelačić još nije zabilježio pobjedu, u prva tri kola jednom je izgubio i dva puta igrao neodlučeno, a poraz protiv Mraclina mu je treći u nizu (četvrti ukupno).

Piše: DJ

JŽNL – 6. kolo

Jelačić – Mraclin 0:2 (0:0)

Vukovina. Igralište Jelačića. Gledatelja 100. Četvrtak, 19.9.2013., 17 sati. Sudac: Božo Radišić 7. Pomoćnici: Marijan Blažević i Vanja Rončević (svi iz Zaprešića). Strijelci: 0:1 – Potočnjak (62), 0:2 – Domitrović (72).

JELAČIĆ: Petar Kovačić 6.5, Ivica Kelava, Jurica Ruklić 6.5, Filip Radojčić 6.5 (od 79. Stanko  Budimir -), Vedran Kovačević 6, Damir Bogović 6, Nikola Komšić 6, Vedran Stipaničev 6, Tomislav Sremić 6 (od 46. Ivan Biljan 6), Branko Tarle 6, Marko Matković 6 (od 46. Matej Čičak 6). Trener: Stiven Žitnik 6.

MRACLIN: Nikola Dolački 7, Tomislav Škrinjarić 7, Tomislav Lučić 7, Perica Vidak 7, Dejan Debijađi 7, Nikola Cetić 6 (od 57. Frane Potočnjak 7.5), Josip Barišić 6.5, Ivan Galeković 6, Dejan Rus 6, Anđelko Domitrović 7.5, Dominik Mršić 6.5. Trener: Ranko Dobrić 7.

Igrač utakmice: Frane Potočnjak.