Home Izdvojeno Lovrinović, Kirinić i Filković zlatni, ukupno devet medalja za goričke karatiste u...

Lovrinović, Kirinić i Filković zlatni, ukupno devet medalja za goričke karatiste u Zagrebu

Na turniru ZAGREB KARATE FUN u organizaciji kluba 10. Dan iz Zagreba gorički karatisti osvojili su tri zlatne, tri srebrne i tri brončane medalje. Nastupilo je ukupno 478 natjecatelja iz 53 kluba i 4 države. Za Karate klub Velika Gorica nastupilo je 13 natjecatelja u čak 19 kategorija.

Zlato su osvojili David Lovrinović (kadeti, do 70 kg), Lucija Kirinić (juniorke, do 48 g) i Ema Filković (juniorke, do 66 kg). Srebrni su David Lovrinović (juniori, do 68 kg), Luka Lukačić (kadeti, do 70 kg) te Lucija Kirinić (U21, do 55 kg). Broncu su osvojili Nikola Huzjak (kadeti, do 70 kg), Katja Braica (kadetkinje, do 61 kg) i Mia Čunčić (ml. kadetkinje, do 49 kg).

Kirinić i Lovrinović osvojili su zlata u svojem uzrastu te srebro u starijem.

“U 2024.-oj godini nam je GRAND KARATE FUN bio 8. natjecanje na kojem smo do sada nastupili, što govori da je tempo izrazito visok odmah u startu kalendarske godine. Sljedeći vikend nas već očekuje veliki turnir u Bratislavi na kojem nastupamo sa 13 natjecatelja, a okuplja oko 3500 natjecatelja iz cijelog svijeta. Turnir je kategoriziran od strane HOO-a kao turnir “A” kategorije”, rekao je trener Goran Živković.