Home Izdvojeno Tri sjajna gola u porazu Gorice od Lokomotive, zabljesnuo Fruk

Tri sjajna gola u porazu Gorice od Lokomotive, zabljesnuo Fruk

(Kulenović 32′, Goričan 74′; Fruk 52′)

Početni sastavi:
LOKOMOTIVA (Čavlina, Milićević – De Haas – Mersinaj – Cipetić, Bubanja – Marić, Stojković – Tuci – Aliyu, Kulenović)
GORICA (Banić, Krizmanić – Jovičić – Steenvoorden, Francois – Pršir, Vojtko – Fruk – Mitrović, Vujnović – Jurić)

U solidnoj utakmici 14. kola Supersport Hrvatske nogometne lige, u kojoj su postignuta tri fantastična pogotka, na stadionu u Kranjčevićevoj nogometaši Gorice izgubili su od Lokomotive rezultatom 2-1. Unatoč konkretnijoj igri nego u susretima protiv Rijeke i Hajduka, momčad Igora Angelovskoga propustila je protiv izravnog konkurenta upisati bodove u borbi za opstanak.

Goricu u srijedu čeka ogled protiv Hajduka na Poljudu u zaostaloj utakmici 4. kola. Na teški zadatak u Split putuje se s posljednjega mjesta lige, sa šest bodova zaostatka za Šibenikom i Rijekom.

U PRVOM DIJELU LOKOMOTIVA BOLJA, GORICA STVORILA PRILIKE

Lokomotiva je ušla bolje u utakmicu. U 6. minuti lopta se je nakon ubačaja Milićevića s lijeve strane odbila do Tucija, koji se je okrenuo i pokraj Vojtka pucao po zemlji do bliže vratnice. Solidno je u 12. minuti slijeva s 20-ak metara pucao Stojković, ali Banić je bio siguran. Opasno je izgledalo i u 26. minuti, kada u vertikalnom trku kroz prostor Gorice, na ubačaj Kulenovića, Tuci nije uspio primiti loptu.

Isti igrači kreirali su pogodak za vodstvo Lokomotive u 32. minuti. Tuci je nakon prodora s desne prihvatio loptu koja se odbila od noge Francoisa i ubacio na lijevu stranu do Stojkovića, koji je povratno glavom prebacio Kulenoviću. Kulenović je majstorski iskontrolirao i s desetak metara preciznim udarcem savladao Banića.

Iako je Lokomotiva u prvom poluvremenu bila bolja i na odmor se je otišlo s minimalnom prednošću domaćina, ni Gorica nije bila bez pokušaja. U 18. minuti nakon precizne tranzicije Vojtko je dvaput s lijeve strane dobro ubacio u kazneni prostor Lokomotive, no Mersinaj je bio postavljen ispred Fruka, a De Haas je pri drugom pokušaju loptu odbio u korner. Preko suprotne strane u 40. minuti Jurić je pobjegao obrani Lokomotive. Udarac iz teške pozicije iskosa zaustavio je vratar Lokomotive.

SJAJNI GOLOVI FRUKA I GORIČANA

Gorica je nakon odmora na teren izišla s dva nova igrača i s 3412 prešla u standardnu formaciju 4231 sa Wagueom i Vojtkom na beku, Prširom i Sukom u sredini te Frukom i Mitrovićem na pozicijama krilnih napadača.

Izgledalo je da je Lokomotiva u vjetrovito i kišno drugo poluvrijeme ušla ofenzivnije i bolje, ali Goricu je kiša probudila i u odličnoj akciji iz 52. minute igrači Angelovskoga poravnali su rezultat. Pršir je po sredini prošao trojicu, kratko dodao za Jurića, koji je kratko namjestio na udarac s 15-ak metara, što je Fruk iskoristio za snažan i precizan plasman lopte s lijeve strane šesnaesterca u suprotan kut Čavlinine mreže.

Fruk je pokušao iz nešto udaljenije pozicije već u sljedećoj akciji do bliskog bloka Lokomotive te iz slobodnog udarca s 30-ak metara u 59. minuti.

Nogometaši Gorice bili su u drugom dijelu mnogo opasniji od Lokomotive, ali su puno griješili u kombinatorici. Jednu tako izgubljenu loptu u 74. minuti na lijevom rubu šesnaesterca na asistenciju Stojkovića primio je Silvio Goričan, prošao je pasivne Jovičića i Prokopa, namjestio se na udarac i neobranjivo savladao Banića pogotkom u gornji desni dio mreže za prelazak u vodstvo.

Do kraja se je igralo nervozno, na polovici Lokomotive i bez pravih prilika.

GORICA U OSMINI FINALA KUPA

Teže nego što se je očekivalo, u utakmici 1/16 finala Supersport kupa Gorica je u gostima savladala NK Dubravu Tim Kabel rezultatom 2-3. Na stadionu NK Kustošija domaćin je poveo golom Boyana u 1. minuti. Do kraja poluvremena Gorica je preokrenula golovima Vujnovića u 27. i Steenvoordena u 45. minuti. U 73. minuti Petriško je zabio za izjednačenje, a momčadi Angelovskoga, kojemu je ovo bila prva pobjeda na klupi Gorice, prolazak je donio Mitrović u posljednjoj minuti.

U utakmici osmine finala Goričane će 9. studenoga u 14 sati na Šubićevcu dočekati nogometaši Šibenika.

SUDAČKA KOMISIJA: GORICA OŠTEĆENA PROTIV HAJDUKA

Sudačka komisija HNS-a utvrdila je da je, ne prikazavši u 48. minuti glavnom sucu utakmice cijelu akciju, nego samo njezin završni dio, Goricu u utakmici s Hajdukom oštetio VAR-sudac.

“Intervencija VAR suca nakon OFR pregleda snimke inicira dosuđivanje kaznenog udarca. Posljedično isključenje igrača Gorice neispravna je interpretacija suca utakmice u prosudbi “izgledne ili obećavajuće prilike”. KNS HNS-a razmatrani incident, temeljem smjernica PNI-e, ne smatra “jasnom i očitom pogreškom” suca utakmice. Sukladno tome, intervencija VAR suca je neopravdana, neispravna, suprotna protokolu. VAR sudac propustio je tijekom OFR pregleda snimke ponuditi sucu utakmice incident u APP koji prethodi dosuđivanju kaznenog udarca, a sastavni je dio kompletnog izazova”, navodi se u priopćenju komisije.