Home Sport Izvrsni rezultati karate kluba Velika Gorica: U dva vikenda ukupno 20 medalja

Izvrsni rezultati karate kluba Velika Gorica: U dva vikenda ukupno 20 medalja

U protekla dva vikenda, članovi Karate kluba Velika Gorica briljirali su na turnirima u Sisku i Malinskoj, osvojivši ukupno 20 medalja. Na Sisak Kupu, održanom 3. lipnja, u konkurenciji 285 natjecatelja iz 29 klubova, Karate klub Velika Gorica predstavljalo je 13 natjecatelja koji su osvojili pet medalja – jedno zlato i četiri brončane. Ovo je bila prva natjecateljska prilika za neke od članova, te su iz kluba iznimno zadovoljni njihovim nastupom i postignutim rezultatima.

Mihael Kaurić, koji je debitirao na turniru, osvojio je zlatnu medalju u najmlađoj kategoriji cicibana. Brončane medalje osvojili su Sara Banović, Elena Rakarić, Nika Budinski i Robert Obrazović. Na turniru su također nastupili Ivan Skrbin, Petar Buhin, Marina Čale, Gabriel Kaurić, Mihael Medvedec, Ita Noršić, Luka Radić i Lana Slivak.

Već sljedeći vikend, 10. lipnja, održan je prestižni turnir KRK CUP 2023. na kojem je sudjelovalo 553 natjecatelja iz 51 kluba iz Mađarske, Italije, Srbije i Hrvatske. Kadetska i juniorska ekipa nastupile su s ciljem pripreme za nadolazeći turnir YOUTH LEAGUE koji će se održati u Poreču krajem lipnja. Ova dva turnira predstavljaju završetak natjecateljske sezone za klub.

Svi natjecatelji pružili su iznimne borbe, osvojivši ukupno 15 medalja – pet zlatnih, četiri srebrne i šest brončanih. Ovaj uspjeh smjestio je Karate klub Velika Gorica na 5. mjesto ukupne uspješnosti svih klubova na turniru.

Najsjajnije medalje osvojili su Mia Čunčić, Vito Hulina, Ema Jukić i Katja Braica. Također, srebrne medalje zaslužili su Petar Krešimir Krmpotić, Vito Hulina, Vita Kučan i Matea Kordić. Brončane medalje osvojili su David Lovrinović, Nikola Huzjak, Noel Jeromić, Lucija Kirinić, Ema Filković i Nika Mirosavljević.

Karate klub Velika Gorica ponosan je na izvanredne rezultate svojih natjecatelja te im, uz nas, upućuje čestitke na postignutim uspjesima.