Home Izdvojeno HNK Gorica 2:0 protiv Hajduka

HNK Gorica 2:0 protiv Hajduka

Utakmica je nakratko prekinuta zbog bakljade na šesnaestercu

Izvor: Facebook

HNK Gorica opravdala je ulogu favorita i na Poljudu jučer tukla Hajduk 2:0. Na tribinamaje bilo 11 tisuća navijača koji su nakon poraza demonstrativno zatražili smjenu uprave. I utakmica je nakratko prekinuta zbog bakljade na šesnaestercu, a nesportski potez bio je onaj hajdukovog Saida, koji je glavom u glavu udario golmana Kristijana Kahlinu u trenutku kad je igra bila prekinuta i zasluženo zaradio isključenje.

Goričani su poveli u 27. minuti kad veznjak iz Ugande Farouk Miya, trese mrežu nakon sjajnog solo-prodora, dok je drugi udarac pao pred sam kraj prvog poluvremena nakon što je napadač Hajduka Jairo u kaznenom prostoru srušio nigerijskog napadača Iyayija Atiemwena. Realizator penala u 40. minuti bio je Poljak Lukasz Zwolinski kojemu je to treći prvenstveni pogodak.