Home Izdvojeno Gorica u ludoj utakmici izgubila od Rijeke, po završetku na terenu izbila...

Gorica u ludoj utakmici izgubila od Rijeke, po završetku na terenu izbila tučnjava

HNK GORICA – HNK RIJEKA 2-3

(Mitrović 3′, Smolčić 26′-ag; Pjaca 35′-11m, 52′-11m, Galešić 89′)

GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Jurić – Pršir – Mrzljak – Mitrović, Vujnović – Matavž

RIJEKA: Labrović, Goda – Galešić – Dilaver – Smolčić, Hodža – Selahi, Pjaca – Fruk – Pašalić, Ivanović

Glavni sudac: Mateo Erceg

U nadoknadi utakmice 4. kola Supersport HNL-a HNK Gorica je na djelomično snijegom pokrivenom Gradskom stadionu u ludoj utakmici izgubila je od HNK Rijeke rezultatom 2-3.

Kao i u prvom srazu dvojice trenera, Jeličić je Sopića pokušao iznenaditi startom s dvojicom napadača. Iako će prije biti da ga je više iznenadio time što je prvu izmjenu napravio tek u 80. minuti, do same završnice činilo se da je gorički strateg barem donekle uspio.

LUDO POLUVRIJEME NA GRADSKOM STADIONU

Gorica je postigla pogodak iz prve akcije. Jurić je kroz sredinu osvojio Rijekinu polovicu i s ruba prostora uposlio na desnoj strani Mitrovića, koji puca isprve desnom nogom i pogađa suprotni kut Labrovićeve mreže.

Rijeka je nakon primljenog pogotka pritisnula. Banić se protegnuo na odličan pokušaj Pašalića s lijeve strane iz 10. minute, a Dilaver je nakon kornera bio zamalo iz daljine neprecizan.

U 20. minuti situacija o kojoj će se raspravljati. Već kartonirani Mitrović bespotrebno je startao na Godi, a žute kartone su zbog prigovora dobili tek Sopić i njegov pomoćnik Đalović.

Nakon toga je indisponirana Rijeka primila i drugi pogodak. Galešić je loše primio Labrovićev pas, Matavž je ukrao loptu i s ruba prostora dodao za Vujnovića, a ispred njega ju je u klizećem startu u vlastitu mrežu pospremio Smolčić. Erceg je prvo označio zaleđe, provjeravalo se tko je posljednji igrao loptom, no snimka je pokazala da zaleđa nije bilo.

Iz igre je Sopić odmah potom izvadio Ivanovića i Pašalića, a uveo Grgića i Obregona. I odmah se isplatilo. Izgledalo je da je Maloča  Obregona srušio na 17 metara, i dok su se svi pripremali na slobodni udarac, VAR soba je dosudila jedanaesterac za Rijeku. Siguran je bio Marko Pjaca za smanjenje vodstva domaćina.

Ohrabrena Rijeka pokušavala je preko Grgića i Obregona, no najbolju priliku za još jedan pogodak upisala je Gorica. U sudačkoj nadoknadi Pršir je briljantno oduzeo loptu i produžio je za Matavža, ali Slovenca je u posljednji trenutak blokirao Dilaver.

ČUDESNI BANIĆ SKINUO PJACI PENAL

Rijeka je poravnala rezultat nakon manje od deset minuta drugoga dijela. U 52. minuti, nakon još jedne VAR provjere, Erceg je još jednom pokazao na bijelu točku. Mrzljaku je u duelu s Grgićem lopta pogodila predio oko lakta. Banić je ovaj penal Pjaci obranio, no nije imao šanse kod odbijanca.

Gorica je na prvi pravi napad u drugom poluvremenu čekala dvadesetak minuta. Štiglec je odlično ubacio na rub peterca, Mitrović je uklizao kroz zaspalu riječku obranu i dobro zahvatio desnom nogom. Činilo se na trenutak da je lopta u mreži.

Othrvavši se pritisku Rijeke, Gorica je krenula po pogodak, ali ništa konkretno nije izrađeno. Ipak je u 78. minuti Banić čudesnom paradom spasio goričku mrežu. Galešić je pucao glavom s pet metara u bliži, desni kut, a najbolji golman lige u skoku je loptu odbio dlanom.

U samoj završnici utakmice Galešić je šokirao Goričane. Iz kuta je Goda ubacio do braniča Rijeke koji sam samcat sa suprotne strane matira nemoćnog Banića.

Po isteku sudačke nadoknade izbila je tučnjava. Crveni karton je nakon posljednjeg sučeva zvižduka dobio Mrzljak, a žute Blummel i Goda.