(Štiglec 87′, Jurić 90’+2; Šarlija 68′)

HNK GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Pršir – Soldo, Mitrović – Mrzljak – Majstorović, Vujnović
HNK HAJDUK: Lučić, Melnjak – Uremović – Šarlija – Moufi, Krovinović – Sigur, Sahiti – Odjidja-Ofoe – Brajković, Livaja

Glavni sudac: Dario Bel

U ogledu 8. kola Supersport HNL-a, Gorica je savladala Hajduk rezultatom 2-1. Hajduk je poveo pogotkom Šarlije sredinom drugoga dijela, a preokret su donijeli Štiglec u 87. minuti i Jurić u sudačkoj nadoknadi.

Nakon primljenog pogotka trener Jeličić je u igru poslao svježu petoricu i zaigrao s dva napadača. Pritisak je urodio s dva gola u dramatičnoj završnici. ‘Dajte Hajduk da se igramo’, pjevali su Good boysi sa zapadne tribine ispunjenog Gradskog stadiona.

KRIZMANIĆ SPASIO, RASPOPOVIĆ NEUTRALIZIRAO

Prvo poluvrijeme završilo je bez izrađene šanse i bez pogodaka. Neuvjerljivi Hajduk je napadao s bokova, a Gorica je pokušavala probiti po sredini i preko desne strane. Iako je u nekoliko navrata izgledalo kao da bi moglo biti opasno, udarci su završavali u blokovima jedne i druge obrane.

Splićani su umalo zabili ni iz čega u 14. minuti. Soldo je iz sredine na lošu povratnu Mitrovića visoko vratio prema svojih šesnaest, loptu u padu je Sahiti presjekao ispred Banića i, prošavši ga, pucao je po zemlji, no s crte je iščupao Krizmanić.

Jedina prilika za Goricu na kraju prvoga dijela. Štiglec je s 25 metara pucao po zemlji lijevom nogom malo pored suprotne vratnice.

Osim što je spasio gol, Krizmanić je u prvome poluvremenu podijelio čak 93% lopti točno (37/40), a Raspopović je osvojio šest od osam duela neutraliziravši tako debitanta Brajkovića i lijevu stranu napada Splićana.

PREOKRET NA GRADSKOM STADIONU

Gorica je napala i početkom drugoga dijela i nastavila pritiskati nakon primljenog pogotka. Neprecizan je ovaj put u 49. minuti glavom bio Soldo na kombinaciju iz kuta iz koje je zabio Rudešu. Desetak minuta kasnije blizu je sa svoje strane dobro pokušao Majstorović.

U 68. minuti, pri rezultatu 0-1, Raspopović je odlično prodriblao u prostor Lučića i vratio za Pršira. Domaći veznjak dobro puca, no u bloku s crte sada skida strijelac Šarlija.

Igrači Hajduka, koji su malo toga pokazali na utakmici, zabili su iz prvoga udarca. Nakon slobodnjaka Benrahoua u 62. minuti lopta je, odbivši se o glavu Maloče, sjela na glavu stopera Hajduka, koji je neobranjivo glavom posprema u mrežu.

Nakon primljenog pogotka, Jeličić je u igru poslao prvo Ilečića na mjesto Majstorovića i drugog napadača umjesto Jurice Pršira, a zatim je mijenjao Raspopovića za Munksgaarda i Mitrovića za Kapulicu. Pet minuta prije kraja u igru, da donese veliku pobjedu, ušao je umjesto Vujnovića Jurić.

Pritisak se isplatio. Munksgaard je u 87. minuti ubacio s lijeve strane, Krizmanić je glavom vratio, na loptu je natrčao Štiglec i lijevom nogom iz voleja donio izjednačenje.

Za preokret i važnu pobjedu je u sudačkoj nadoknadi s desetak metara zabio Ante Matej Jurić na asistenciju Matavža.

S četvrtoga mjesta u poretku lige Gorica sljedeću subotu ide na gostovanje u Pulu.