Home Izdvojeno Gorica prošla prvu prepreku u Kupu pobjedom protiv Zagorca

Gorica prošla prvu prepreku u Kupu pobjedom protiv Zagorca

(Matković 11′, Vujnović 84′)

NK ZAGOREC KRAPINA: Bruči, Topolovec – Štimac – Kunštić – Landripet, Krznar – Stiperski – Jazbec, Bračević – Ružak – Christian

HNK GORICA: Radošević, Leš – Matković – Maloča – Munksgaard, Kapulica – Soldo – Šroler, Jurić – Matavž – Blummel

Glavni sudac: Dario Kulušić

U šesnaestini finala Supersport Hrvatskoga nogometnog kupa HNK Gorica u Krapini je savladala niželigaša NK Zagorec Krapina rezultatom 0-2.

Gorica će u osmini finala igrati protiv Radnika iz Križevaca koji je u današnjem ogledu savladao Šibenik rezultatom 3-2. Susret će se odigrati 1. studenoga.

GORICA DOMINIRA, ZAGOREC IZRADIO DVIJE DOBRE ŠANSE

9′ Šroler ostaje bez lopte na polovici Zagorca, no Radošević je obranio Christianov udarac s ruba peterca nakon što je Brazilac odlično prihvatio loptu na trideset metara.

11′ GOL! Šroler je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane. Lopta je preko Leša i Matavža završila na glavi Marija Matkovića, koji zabija za vodstvo Gorice.

21′ Soldo pogađa vratnicu s desne strane s dvadesetak metara.

28′ Blummel dobro puca s desne strane iskosa, no lopta odlazi malo pored suprotne vratnice.

32′ Munksgaard puca s desne strane preko gola.

39′ Šroler puca u blok, Blummel pokušao škaricama.

40′ Jurić loše pokušao glavom nakon dobrog ubačaja s desne strane.

44′ Landripet ubacuje u prostor Gorice do Ružaka. Ružak vraća do Stiperskoga, a on pogađa gredu.

45′ Kraj prvog poluvremena

ZAGOREC TRAŽI IZJEDNAČENJE

46′ Ilečić ulazi umjesto Matavža na lijevu stranu, Jurić prelazi u sredinu

47′ Ilečić puca glavom preko gola na Šrolerov ubačaj iz kuta.

49′ Jurić puca preko gola s dvadesetak metara.

54′ Žuti karton za Kunštića. Srušio je Solda na sredini terena.

56′ Zagorec traži izjednačenje. Nakon pogreške obrane, Landripet puca s desne strane po zemlji, Radošević brani. Odmah potom Blummel šalje u peterac na glavu Jurića, koji zamalo promašuje.

62′ Jeličić je nezadovoljan. Pršir ulazi umjesto Blummela. Mrzljak umjesto Jurića. Ndockyt mijenja Šrolera. Kapulica je otišao desno, Ndockyt na lijevu stranu, Mrzljak i Ilečić u sredini.

65′ Christian je pretrčao polovicu Gorice i pucao pored lijeve vratnice.

68′ Kontra Zagorca, čisti Matković.

69′ Christian je pao u duelu s Lešom u prostoru Gorice. Domaći traže jedanaesterac, no sudac se nije oglasio.

71′ Bračević dobiva žuti karton zbog prekršaja na Mateu Lešu.

73′ Štimac je ostao ležati na terenu nakon duela s Prširom.

79′ Cristian ubacuje s lijeve strane prema Stiperskom. Domaći opet traže jedanaesterac.

80′ Vujnović ulazi umjesto Kapulice. Ilečić prelazi na desnu stranu. Gorica je malo toga pokazala u drugom poluvremenu.

84′ GOL! Pršir je iz slobodnjaka s desne strane ubacio do Vujnovićeva za drugi gol prednosti.

86′ Pršir gađa vratnicu.

90’+2 Bruči brani pokušaj Ilečića na dodavanje Mrzljaka.

90’+3 Kraj utakmice.