Home Sport Gorica pobijedila Stoju u napetoj završnici i osigurala treću uzastopnu pobjedu

Gorica pobijedila Stoju u napetoj završnici i osigurala treću uzastopnu pobjedu

Bikovima slijedi tjedan dana priprema i napornog rada za sljedeću utakmicu protiv Samobora

U 22. kolu 1. muške lige, Goričani su jučer ugostili ekipu Stoje iz Pule. Unatoč vodstvu tijekom cijele utakmice, pobjeda je osigurana tek u posljednje dvije minute za konačnih 85:77.

Početak utakmice obilježila je trica Milolože, koja je Gorici donijela prednost, dok je isti igrač u 5. minuti postigao još jednu tricu, povećavajući prednost Goričana na dvoznamenkastu razliku (12:2). No, Puležani su se brzo vratili u igru, uspostavljajući ravnotežu, a četvrtinu je zatvorio Gunjina za +11 (26:15).

Nakon kratke pauze, igrači Stoje su se agresivnije postavili u drugoj četvrtini, te su preko Hortmana u 16. minuti smanjili zaostatak na samo -4 (39:35). Goričani su ipak uspjeli povećati prednost na +9 (46:37), no poluvrijeme je završeno tricom Gustovarca za rezultat 46:40.

Drugo poluvrijeme je započelo tricom Šutala, te su Goričani ponovno imali prednost od +11 (51:40). No, Stoja se nije predavala, Hortman je tricom u 25. minuti vratio utakmicu unutar jednog posjeda (51:48). Uzbudljiva završnica druge četvrtine najavljivala je neizvjesnu posljednju četvrtinu.

U posljednjim minutama, Goričani su se borili s odlučnom obranom Stoje, ali su ipak uspjeli povesti serijom od 8:0, što im je donijelo pobjedu s konačnih 85:77, a Porobić je potvrdio pobjedu pogodivši oba slobodna bacanja.

Najefikasniji u redovima Gorice bio je Jure Gunjina s double-double učinkom od 27 poena, 10 skokova i četiri asista. Sličan učinak ostvario je i Kristijan Šutalo s 18 poena, 14 skokova i tri asistencije, dok je Vito Porobić doprinio s 11 poena, 5 skokova i pet asistencija. Kod Stoje se istaknuo Christopher Hortman s 30 poena, sedam skokova i tri asistencije, Filip Gustovarac s 19 poena i pet skokova te Matija Maljić s 11 poena i 12 skokova.

Ova pobjeda Goričana označava treću uzastopnu pobjedu i približava ih teoretskom osiguranju nastupa u doigravanju. Slijedi im tjedan dana priprema i napornog rada za sljedeću utakmicu protiv Samobora, koja se igra sljedećeg vikenda.

Miron Češkić, trener Gorice, izjavio je: “Znali smo da će biti teška utakmica jer se Stoja bori za opstanak u ligi. Odigrali smo ne baš dobru utakmicu, ali unatoč tome, nekako smo izvukli pobjedu i čestitam mojim dečkima na tome. Loše smo reagirali na njihovu zonu i promašili smo puno otvorenih šuteva izvana kao i zicera pod košem. Ekipi Stoje želim sreću u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo novom kolu i utakmici sa Samoborom.”

Jure Gunjina, igrač utakmice, dodao je: “Teže od očekivanog smo došli do nova 2 boda. Međutim, ovakve utakmice gdje se bodovi ‘unaprijed’ upisuju najteže su za igrati. Na kraju smo zasluženo pobijedili i čestitam treneru i momcima na novoj pobjedi, a Stoji želim sreću u borbi za ostanak u ligi. Mi se okrećemo Samoboru i novoj prilici za potvrdu ulaska u Playoff.”