Home Sport FOTO Udarnik pobijedio Goricu u gradskom derbiju

FOTO Udarnik pobijedio Goricu u gradskom derbiju

Nekoliko godina je prošlo od istinskog gradskog derbija velikogoričkih ženskih rukometnih ekipa, a ovaj njihov susret s pojačanim sastavima pokazao je kako rukomet djevojaka može biti dinamičan, atraktivan i navijački korektan. Sve odigrano i prikazano, kako na parketu tako i u gledalištu, zaslužuje pohvale i ova utakmica je najljepša pozivnica ljubiteljima rukometa da dolaze u dvorane i bodre svoje ekipe.

Poimenično jači sastav Udarnika imao je ulogu favorita i to je tijekom cijele utakmice opravdao i na kraju uvjerljivo slavio. Igračice u crvenim dresovima (nije bilo Nikoline Kordić) vodile su od prve minute i Gorica (nedostajala je Iva Ercegovac) je u prvom poluvremenu stalno lovila zaostatak i uspjela je samo dva puta izjednačiti (5:5, 9:9), ali ne i doći u vodstvo, iako je Danijela Mihaljević pokušala sve. U završnici prvog dijela briljirala je vratarka Udarnika Doris Ankon, a na drugoj strani je nekoliko puta odlično intervenirala Mihaela Lukinić. Na odmor su igračice trenera Igora Panadića otišle s tri pogotka prednosti.

U drugom poluvremenu, do isteka 50. minute, igračice u plavim majicama bile su u stalnom minusu od 1 do 4 pogotka, nisu uspjele postići rezultatsku ravnotežu. U posljednjih deset minuta gledatelji su uživali u paradama golmanica Lukinić i Ankon, a druga vratarka Udarnika Ogulinec uspjela je obraniti tri sedmerca u nizu  (Mihaljević 2 i Knjažević). Plave su se počele ”rasipati” nakon 23:21 (52’31”) kada je Udarnik serijom od tri pogotka (Nuić i Zrinušić 2) pobjegao na 26:21 (57’21”). Završni show pripao je najboljoj igračici susreta Josipi Nuić, koja je bila (pre)moćna i nezadrživa, preuzimala je odgovornost kad je bilo najkritičnije, te je razornim projektilima otklonila svaku sumnju o tome tko je trenutačno bolji u gradu.

Kod Udarnika su vrlo dobro odigrala krila Ana Goršeta i Anita Zrinušić (naročito u drugom poluvremenu), te Tena Krsnik i Martina Gorupić. Osim Mihaljević i Lukinić kod Gorice su se istakle efikasne Renata Knježević i Mia Kos.

David Jolić

1. HRL (žene) Središte
  2. kolo (18.10.2014.): Udarnik – Gorica 29:24 (13:10), Lokomotiva III (Zagreb) – Trešnjevka II (Zagreb) 24:24, Sisak – Trnina (Križ) 32:27, Karlovac Švarča – Dugo Selo55 II 39:21, Petrinia (Petrinja) – Samobor II 20:15, Sesvete AP II nema suparnika.

Redoslijed: 1. Sesvete AP II 6 (3 3 0 0 +42), 2. Lokomotiva III 6 (4 2 2 0 +16), 3. Udarnik 6 (4 3 0 1 +11), 4. Karlovac Švarča 4 (4 2 0 2 +18), 5. Sisak 4 (4 2 0 2 +3), 6. Gorica 4 (4 2 0 2 -6), 7. Trnina 3 (4 1 1 2 -29), 8. Petrinia 2 (3 1 0 2 -4), 9. Trešnjevka II 2 (3 0 2 1 -7), 10. Dugo Selo55 II 2 (4 1 0 3 -29), 11. Samobor II 1 (3 0 1 2 -15).

ŽRK Udarnik – ŽRK Gorica 29:24 (13:10)

Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 200. Subota, 18.10.2014., 17 sati. Suci: Milan Kopač i Vedran Prelogar (oba iz Zagreba). Nadzornik: Rudolf Vidović (Zagreb).

UDARNIK: Doris Ankon, Tena Krsnik 5(3), Martina Vugrinović, Josipa Nuić 12, Anita Zrinušić 4, Martina Gorupić 3, Sonja Galić, Petra Vujnović, Ana Goršeta 5, Katarina Kolarević, Kristina Ogulinec, Ivana Pavišić, Leona Pirš, Barbara Goršeta, Anamarija Štengl. Trener: Igor Panadić.

GORICA: Mihaela Lukinić, Lukrecija Čurek, Danijela Mihaljević 8(4), Ivana Tolić 1, Anita Pavlinić 2, Renata Knježević 7, Mia Kos 6, Matea Kovač, Barbara Zeljko, Maja Sremić, Katarina Brzović, Jadranka Jež, Helena Detelić, Bernarda Mostarlić. Trenerica: Jadranka Jež.

Sedmerci: Udarnik 4(3), Gorica 7(4). Isključenja: Udarnik 10 minuta, Gorica 10 minuta.