Home Izdvojeno Dora Runtić osvojila broncu i izborila nastup na Europskom kadetskom prvenstvu

Dora Runtić osvojila broncu i izborila nastup na Europskom kadetskom prvenstvu

Na prvom WTF President’s Cupu 2016., u kategoriji kadetkinja –47 kg, Dora Runtić iz Taekwondo kluba Velika Gorica osvojila je brončanu medalju i osigurala nastup na Europskom kadetskom prvenstvu.

Na ovom jakom turniru koji je održan u Bonnu u Njemačkoj od 7. do 10. travnja, nastupilo je 1 900 sportaša iz više od 80 država. Taekwondo klub Velika Gorica predstavljali su Leonarda Šipušić i Dora Runtić kao kadetkinje te Natalia Lovrić, Anamaria Kovčalija, Lara D. Trifunović, Ivona Mihanović i Kristina Čerina kao juniorke.Dora - Bonn

Fotografija: Taekwondo klub Velika Gorica

-Nakon dva dana izgubljenih borbi na zlatne bodove, Anamaria Kovčalija i Lara D. Trifunović te izgubljene borbe u zadnjim sekundama Ivona Mihanović i izgubljene borbe Natalie Lovrić, došao je i treći dan. Nastupile su Leonarda Šipušić i Dora Runtić u kategoriji kadetkinja -47kg. Leonarda je zaustavljena u prvoj borbi od protivnice iz Grčke dok je Dora pobijedila dvije borbe te u polufinalu izubila na preglasavanje od protivnice iz Njemačke. Dora je tako osvojila brončanu medalju i osigurala direktan nastup na Europskom kadetskom prvenstvu, koje ce se održati u Rumunjskoj u rujnu. Posljednji četvrti dan nastupila je Kristina Čerina no nažalost zaustavljena je u borbi za medalju.-rekao je Igor Matić, tajnik Taekwondo kluba Velika Gorica.