Home Izdvojeno Dino Bošnjak obranio naslov prvaka Hrvatske, očekuje se nastup za reprezentaciju na...

Dino Bošnjak obranio naslov prvaka Hrvatske, očekuje se nastup za reprezentaciju na europskom prvenstvu

Na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u krosu prošli vikend u Varaždinu Dino Bošnjak obranio je naslov prvaka Hrvatske u seniorskoj konkurenciji discipline 10 km s vremenom 32:06.

“Dino nije od 2011. godine izgubio utrku, bilo na otvorenom bilo dvoransku. Radi se o 66 ili 67 medalja”, ispričao nam je Dinov otac i trener Damir Bošnjak.

Ovogodišnja utrka je bila korektna i zanimljiva, dodaje. Održala se je po kiši i bila je neizvjesna do zadnjih 150 metara, ali tada je Dino potegnuo i pobijedio. Sljedeći izazov najvjerojatnije je Europsko prvenstvo u krosu, koje se u prosincu ove godine održava u Torinu.

“Pripremali smo se za kvalifikacijski turnir za prvenstvo Europe u krosu, koji se trebao održati u Ukrajini, no to se nije dogodilo. Sada očekujemo poziv od izbornika reprezentacije, koji će se vrlo vjerojatno dogoditi”, rekao nam je.

Trener Bošnjak hvali i Nou Toninčića, koji također ima velike izglede za reprezentativni status, a za vikend je u konkurenciji juniora u disciplini 6 km osvojio srebrnu medalju s vremenom 19:31. Bila mu je to povratnička utrka nakon ozljede.

Atletski klub Velika Gorica je s ove dvije osvojene medalje zauzeo visoko peto mjesto u klubskom poretku osvojenih medalja, od ukupno 35 klubova.