Home Izdvojeno Blummel zabio u sudačkoj nadoknadi za pobjedu Gorice protiv Lokomotive

Blummel zabio u sudačkoj nadoknadi za pobjedu Gorice protiv Lokomotive

Foto izvor: HNK Gorica

HNK GORICA – NK LOKOMOTIVA 1-0

(Blummel 90’+1)

Glavni sudac: Dario Bel

Sastavi:

GORICA: Banić, Štiglec – Leš – Krizmanić – Raspopović, Pršir – Soldo (od 65. Mrzljak), Mitrović (od 80. Blummel) – Ndockyt (od 80. Kapulica) – Ilečić (od 46. Majstorović), Vujnović (od 90. Maloča)

LOKOMOTIVA: Čavlina, Milićević – Kalaica – Mersinaj – Vranjković (od 46. Leovac (od 83. Žilinski)), Marić – Bubanja (od 65. Smakaj), Goričan (od 43. Kačavenda) – Stojković – Kanižaj, Šotiček

U izjednačenoj i nezanimljivoj utakmici 2. kola Supersport HNL-a rezultatom 1-0 Gorica je savladala zagrebačku Lokomotivu.

Ispravno je detektirao trener Gorice Željko Sopić slaba mjesta svoje momčadi. Prvo je na poluvremenu u svlačionici ostavio nevidljivog Ilečića, a potkraj utakmice je umjesto umornog Solda i večeras lošeg Ndockyta uveo Kapulicu i Blummela, koji je u 90. minuti postigao jedini pogodak na utakmici.

IZJEDNAČENO I BEZ UZBUĐENJA

U prvom poluvremenu nogomet u realnosti hrvatske lige. Za Goricu su Krizmanić, Pršir i Soldo solidne lopte slali do Ndockyta, no danas nije bio njegov dan. Kalaica i Mersinaj su ga s lakoćom neutralizirali.

Kod Lokomotive su preko bokova pokušavali Bubanja, Goričan i Šotiček, ali nisu uputili niti jedan udarac u okvir Banićeva gola.

Jedina ozbiljna prilika dogodila se u 26. minuti kada je na Prširovo ubacivanje iz lijevog kuta Čavlina odlično obranio Krizmanićev trzaj glavom.

Osim toga, po četiri udarca, još jedna obrana Čavline, mnoštvo pogrešaka, posjed lopte 50-50. Poluvrijeme koje ćemo brzo zaboraviti.

JEDNAKO NEZANIMLJIVO

U nešto dinamičnijem, ali jednako nezanimljivom drugom poluvremenu prvi događaj smo zabilježili tek u 62. minuti. Izvukao se je po sredini Ndockyt, primivši konačno loptu koju mu je uputio gorički vezni red, i neloše je pucao, no njegov udarac Kalaica je skrenuo u korner.

Sve do devedesete nije se dogodilo gotovo ništa. Kapulica je propustio zabiti nakon što se je u svom prostoru spetljala obrana Lokomotive, a onda je pao pogodak. Pršir je sjajno tukao s dvadeset i pet metara, Čavlina je obranio, a Blummel je odbijanac s deset metara pospremio u mrežu.

Gorica je s ova tri boda privremeno zasjela na prvo mjesto lige, a u sljedećem kolu čeka je gostovanje na Maksimiru.