Home Izdvojeno Bezopasna Gorica primila tri gola, Hajduk jesenski prvak HNL-a

Bezopasna Gorica primila tri gola, Hajduk jesenski prvak HNL-a

(Dajaku 20′, Žaper 62′, Sahiti 69′)

HAJDUK: Lučić, Diallo – Šarlija – Uremović – Sigur, Krovinović – Žaper – Pukštas, Dajaku – Livaja – Sahiti
GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Mrzljak – Raspopović, Mitrović – Pršir – Soldo, Vujnović

Glavni sudac: Patrik Kolarić

U utakmici 17. kola Supersport HNL-a na Poljudu je Gorica izgubila od Hajduka rezultatom 3-0.

S golom zaostatka na kontu, Jeličić je na poluvremenu u svlačionici očekivano ostavio Munksgaarda, a na teren je poslao Blummela. Soldo, koji je nominalno startao kao desno krilo a tamo ga je bilo najmanje, vratio se na prirodnu poziciju veznjaka, a na beka je otišao Raspopović.

U šezdesetoj je umjesto Mitrovića ušao Kapulica, a nakon trećeg primljenog pogotka su umjesto Vujnovića i Solda ušli Matavž i Jurić. Zadnjih deset minuta umjesto Štigleca je dobio debitant Ino Vuko.

Najslabiju utakmicu ove sezone odigrao je vratar Gorice Banić, koji je nesvojstveno pogrešnim procjenama skrivio drugi i treći pogodak Hajduka. Klub iz Splita ovom je pobjedom osigurao titulu jesenskog prvaka Supersport HNL-a.

MALOČA SPRIJEČIO DRUGI GOL SPLIĆANA

Počelo je dobro za Goricu. U 2. minuti povukao je Pršir, dodaje desno za Vujnovića koji s dvadestak metara puca iz trka. Lučić je obranio, a Mitrović nije uspio odbijenu loptu pospremiti u mrežu.

Igralo se taktički na sredini terena sve do 20. minute. Šarlija je tada dijagonalom na desnoj strani pronašao Livaju, koji se oslobađa i pored Štigleca idealno lijevom nogom ubacuje na glavu Dajakua za vodstvo Hajduka.

U 43. minuti na sličan su način mogli Splićani i podebljati vodstvo. Dajaku sada dobru loptu s desne strane glavom prebacuje Livaji da zakuca, no ispred njega je Mario Maloča glavom izbija u korner.

U međuvremenu je držao loptu u posjedu dominantno Hajduk, no Gorica je dvaput zaprijetila iz kontre. Ispriječila se je zadnja linija Hajduka ispred Vujnovića na ubacivanje Solde u 30. minuti te je dobro blokirala Mitrovićev udarac nakon solidne kombinacije sa Štiglecom i Vujnovićem u 40. minuti.

GORICA U DRUGOM DIJELU BEZOPASNA

Splićani su od starta drugoga dijela silovito krenuli po još pogodaka. U 48. minuti Pukštas je opasno utrčao iz drugog plana mimo istrčalog Banića na ubacivanje Dajakua. Lopta srećom nije završila u mreži Gorice. Opasno je bilo i u 54. minuti, kada je Banić očistio pokušaj Livaje s ruba kaznenog prostora. Opasno je izgledalo i u 58. minuti kada Krovinović nije dobro prihvatio loptu na desetak metara ispred Banića.

U 62. minuti Dajaku je ubacio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara s desne strane, Banić je pogrešno procijenio putanju lopte, a Žaper je iz linije na petercu najviše skočio da je pospremi u mrežu.

Banić je pogrešno ispratio loptu i u 69. minuti. Kalik je s centra dao za Sahitija, koji s 18 metara lakoćom prebacuje istrčalog vratara Gorice za treći gol Hajduka.

Htjeli su Splićani zabiti još. U 83. minuti Banić je skinuo dobar udarac Odjidje s 25 metara, a neliko minuta kasnije Kalik je s desetak metara zapucao izglednu priliku. U 88. minuti Banić je zaustavio i topovski udarac Žapera s 20 metara.

Sljedeću utakmicu Gorica igra na domaćem terenu u subotu protiv Istre.