Home Sport BERBA MEDALJA Karate klub Velika Gorica najuspješniji klub Karlovac Open-a

BERBA MEDALJA Karate klub Velika Gorica najuspješniji klub Karlovac Open-a

Ukupno su osvojili 21 medalju, od čega 11 zlata, šest srebra i četiri bronce

Karataši Velike Gorice su u subotu 28. svibnja nastupili u Karlovcu na turniru koji je okupio oko 300 natjecatelja iz 40 klubova iz Slovenije, Hrvatske i Srbije. Nastupio je dio mlađe natjecateljske ekipe zaključno sa nekoliko kadeta/kinja.

Zadovoljni smo rezultatima jer smo u ukupnom poretku klubova uvjerljivo završili na prvom mjestu, te osvojili pehar organizatora kao najuspješniji klub – ističu iz Karate kluba Velika Gorica.

Ukupno su osvojili 21 medalju, od čega 11 zlata, šest srebra i četiri bronce, a nastupili su s ukupno 15 boraca od kojih je većina nastupila i u starijem uzrastu. Iz Kluba nam govore kako nisu zadovoljni rezultatima koliko samom izvedbom u borbama, jer su mnogi njihovi članovi koji su se natjecali u proteklom periodu pokazali veliki napredak.

Najviše bi istaknuli Vitu Hulinu i Nikolu Huzjaka koji osvajaju dvostruko zlato, te Katju Braicu koja od pet mečeva pobjeđuje u njih četiri i osvaja zlato i srebro u kadetkinjama, odnosno mlađim kadetkinjama. Do kraja sezone nas očekuje još nekoliko turnira, a zaključujemo sezonu sa Svjetskim kupom u Poreču početkom srpnja. Veselimo se idućem izbornom postupku za Svjetsko prvenstvo jer ćemo imati u nekoliko kategorija pretendente na to mjesto koje vodi u Tursku krajem listopada ove godine – zaključuju.