Home Izdvojeno Uspješni nastupi „Maratonaca“ u Zagrebu i Varaždinu

Uspješni nastupi „Maratonaca“ u Zagrebu i Varaždinu

Održano prvenstvo Hrvatske u maratonu te prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever

Što se tiče pojedinačnog HALS prvenstva u Varaždinu, limačica iz Maraton kluba Velika Gorica, Zeta Obradović Hečimović plasirala se na 5. mjesto u utrci na 400 m s vremenom 1:12,43, dok je na istoj utrci kod limača Ivan Aščić Toma opet potvrdio svoju dominaciju, uzevši još jedno zlato s vremenom 1:05,33.
Kod mlađih kadetkinja, Ema Vuković zauzima 5. mjesto na utrci od 100 m s vremenom 14,01 dok se Tara Petračić penje na 7. mjesto s vremenom 14,27. Ostale mlađe kadetkinje su nastupile na utrci od 400 m te postigle zavidne rezultate. Najbolje se snašla Tena Matrinec koja je zauzela 3. mjesto s vremenom 1:02,33. Livia Debelić zauzima 5. mjesto s vremenom 1:03,88, Tena Petračić 6. mjesto s vremenom 1:03,92 te Iva Karlović Papak 8. mjesto s vremenom 1:08,03. Mlađe kadetkinje također osvajaju ekipno srebrno odlične na utrci štafeta 4 × 100 m.

Kod starijih kadetkinja, Anja Petračić zauzima 10. mjesto na utrci od 600 m s vremenom 1:53,31. kOd mlađih juniorka, Nina Vuković još jednom potvrđuje svoju nedodirljivost ove sezone, te pobjeđuje na utrci od 2000 m s vremenom 6:46,99. Na istoj utrci Mihael Suhalj osvaja broncu u vremenu 6:57,10.

Prebacujemo se na rezultate zagrebačkog maratona i polumaratona, gdje su „Maratonci“ imali jednog predstavnika na utrci maratona te petoricu na utrci polumaratona. Prvo ističemo rezultat Danijela Trgovca, koji je svoj maratonski prvijenac savladao za 3:39:18!
Na utrci polumaratona prvi u cilj ulazi Goran Grgas s vremenom 1:24:17 te završava prvi u svojoj dobnoj kategoriji. Odmah nakon njega tu je i Josip Martinović, koji dionicu od 21,1 km savladava za 1:34:06. U cilj još ulaze i Vedran Planinšek i Želimir Delač, s vremenom 1:36:12, odnosno 1:41:50. Konačno, Nedjeljko Babić završava utrku polumaratona za 2:05:05. Od predstavnica ljepšeg spola, Vedrana Janjić je utrku završila u vremenu 1:52:39.