Home Izdvojeno TKD Velika Gorica: 10 medalja na dva natjecanja

TKD Velika Gorica: 10 medalja na dva natjecanja

Protekloga vikenda Taekwondo klub Velika Gorica sudjelovao je na dva velika natjecanja. Na međunarodnom turniru Metalac open 2016 sudjelovale su mlađe kadetkinje, dok je za mlađe seniore i seniorke održano 1. Prvenstvo Hrvatske za uzrast od 16 do 21 godine.

Na Metalac openu nastupilo je osam natjecateljica TKD Velika Gorica koje su u konkurenciji preko 200 natjecateljica osvojile 6 medalja – 2 zlata, 2 srebra i 2 bronce, dok su u ukupnom poretku mlađih kadetkinja osvojile prvo mjesto.

tkd-velika-gorica-marija-i-dora

Medalje su osvojile: Ema Zaloker (2 pobjede s prekidom), Marija Borović (3 pobjede), Allani Sabljak (2 pobjede), Sara Habijančić (2 pobjede) te Dora Habijančić i Ema Kučiš sa po jednom pobjedom. Marija Borović je osim što je osvojila zlato, proglašena najboljom mlađom kadetkinjom turnira.

tkd-velika-gorica-ema

Na 1. Prvenstvu Hrvatske, koje je organizirao Hrvatski taekwondo savez, a održalo se u dvorani Sutinska vrela u Zagrebu, nastupilo je pet seniorki TKD Velika Gorica. Velikogoričke natjecateljice su osvojile 2 zlata i 2 srebra te uvjerljivo ponijele ekipni naslov prvakinja Hrvatske.

tkd-velika-gorica-anamaria-u-21

Anamaria Kovčalija (kategorija -53kg) i Kristina Čerina (kategorija -67kg), aktualne juniorske prvakinje Hrvatske osvojile su zlato te ponijele naslove seniroskih U-21 prvakinja Hrvatske. Kristina Čerina je ovim naslovom potvrdila dobru formu pred Svjetsko juniorsko prvenstvo na koje ide sljedeći mjesec u Kanadu.

tkd-velika-gorica-kike-u-21

Natalia Lovrić (kategorija -46kg) i Anamarija Runtić (kategorija -62kg) osvojile su srebro i ponijele naslove seniorskih U-21 viceprvakinja Hrvatske. Ivona Mihanović (kategorija -62kg) je ostala bez plasmana.

tkd-velika-gorica-natalia-u-21Ovaj vikend bio je odličan za velikogoričke natjecateljice koje su nastavile kontinuitet osvajanja medalja te potvrdile svoju kvalitetu i ušle u sam vrh Hrvatskog taekwondoa.

tkd-velika-gorica-allani

– Čestitamo našim curama na ovome izvrsnome rezultatu – poručio je Igor Matić, trener TKD Velika Gorica.