Home Izdvojeno TAEKWONDO 3 zlata, srebro i 5 brončanih medalja za Goricu

TAEKWONDO 3 zlata, srebro i 5 brončanih medalja za Goricu

U Zagrebu održan 13. Feniks kup

U dvorani Sutinska vrela u Podsusedu održan je 13. Feniks kup u taekwondou, a na kojem je nastupilo 560 natjecatelja iz 51 kluba. Sudjelovali su i članovi Taekwondo kluba Velika Gorica i to s 15 natjecatelja i osvojili 9 medalja, od toga 3 zlata, srebro i 5 bronci.

Ovo natjecanje je ujedno bilo i prvo (ukupno tri) kvalifikacijsko natjecanje za juniorsko EP. Na kriterijskom turniru nastupila je Nina Mikulin koja je na kraju osvojila brončano odličje, te joj preostaju još dvije prilike da pokuša biti najbolja u svojoj ktegoriji. Kadetkinje su ponovno odradile odličan turnir i osvojile ekipno 1. mjesto dok su u poretku kadeta/kadetkinja zauzeli 2. mjesto. U sveukupnom poretku Taekwondo klub Velika Gorica je zauzeo 4. mjesto u konkurenciji 51 kluba.
Medalje su osvojili: Dora Habijančić, Sara Habijančić i Sara Anđelić – zlato, Pavao Chudy – srebro, a broncu su oko vrata stavili: Katarina Bačurin, Matija Kompes, Marinela Blašković, Antonija Pušić i Nina Mikulin.