Home Izdvojeno “Svi sportovi su jednako bitni”: Gradonačelnik pohvalio uspješne mlade sportaše grada

Zbog impresivnih uspjeha danas su u Gradu primljeni Nina Vuković, Jelena Buchberger, Leo Herić, Elena Pleša i Mateo Tomašić, Borna Kompes, Vita Tot i Noa Goleš, Ema Tot i Andrija Fabijančić te Nikola Kos

Kao nastavak poticanja mladih na bavljenje sportom, danas je gradonačelnik Krešimir Ačkar nagradio vrhunske velikogoričke sportaše iz raznih sportova. Nagrađeni su tako Nina Vuković iz Maraton kluba Velika Gorica, Jelena Buchberger iz Badminton kluba Velika Gorica, Leo Herić, Elena Pleša i Mateo Tomašić iz Judo kluba Pinky, Borna Kompes iz Judo kluba Kokica, Plesni par Vita Tot i Noa Goleš i plesni par Ema Tot i Andrija Fabijančić iz Plesnog kluba Vega te Nikola Kos iz Šahovskog kluba Polet.

Nina Vuković, koja je ujedno primila nagradu Grada za najbolju sportašicu godine, istaknula je svoje uspjehe. Nina je inače atletska juniorska i seniorska reprezentativka Hrvatske, balkanska juniorska prvakinja kao članica štafete 4×400, prvakinja na 800m u Ekipnom dvoranskom prvenstvu Hrvatske, te juniorska prvakinja Hrvatske na 400 i 800 metara. “Zauvijek ću pamtiti prvo mjesto u štafeti 4×4, tu su još brojni drugi uspjesi od dvoranskih i vanjskih natjecanja na juniorskim i seniorskim natjecanjima.”, govori.

Odlični uspjesi na razini Hrvatske i svijeta

Svi primljeni sportaši imaju odlične uspjehe iza sebe. Jelena Buchberger se može pohvaliti prvim mjestima u Hrvatskoj u seniorskoj i juniorskoj kategoriji te drugim mjestom u Hrvatskoj u kategoriji mještovitih parova. Leo Herić iz Judo kluba Pinky osvojio je prvo mjesto na nacionalnom prvenstvu juniora i juniorki do 100kg te treće mjesto na nacionalnom prvenstvu mlađih seniora i seniorki. Elena Pleša iz istog kluba osvojila je prvo mjesto na nacionalnom prvenstvu juniora i juniorki do 52kg te treće mjesto na nacionalnom prvenstvu seniora i seniorki do 52kg. Mateo Tomašić iz Pinkyja uspješan je bio na istim prvenstvima u kategoriji do 46 kilograma gdje je osvojio prvo mjesto u kategoriji za dječake i djevojčice U14 te treće mjesto u kategoriji mlađih kadeta.

Borna Kompes iz Judo kluba Kokica osvojio je zlatnu medalju na U16 prvenstvu Hrvatske za mlade kadete. Plesni par Vita Tot i Noa Goleš osvojili su prvo mjesto na prvenstvu Hrvatske te treće mjesto na Kupu Hrvatske, a plesni par Ema Tot i Andrija Fabijančić su dogurali do polufinala Svjetskog kupa u Bratislavi gdje su zauzeli 23. mjesto na svjetskoj rang listi i drugo mjesto u ukupnom poretku u Hrvatskoj. Nikola Kos iz Šahovskog kluba Polet bio je najuspješniji hrvatski problemist te osvojio prvo mjesto u drugoj kadetskoj ligi, a igrao je i u juniorskoj ekipi Poleta koja je osvojili treće mjesto u drugoj ligi regije centar.

Ovi impresivni rezultati samo su dio razloga zašto su nagrađeni. “Primljeni ste jer svojim trudom, zalaganjem i uspjesima doprinosite prepoznatljivosti i ugledu našeg grada. Ovo je prilika da vas motiviramo i javnosti kažemo da su svi sportovi jednako bitni te da neki zaslužuju mnogo više sluha javnosti nego što to dobivaju. Radit ćemo na tome u budućim vremenima.”, govori gradonačelnik Krešimir Ačkar spominjući njihove impresivne sportske rezultate poput toga da su svi prvaci Hrvatske u sportu kojim se bave. Nadodaje kako su ove mlade nade motivacija i primjer vršnjacima da se bave sportom što u konačnici znači dobro zdravlje.

U ime Zajednice športskih udruga obratio se predsjednik Goran Kovačić: “Imamo izuzetno dobru suradnju i vjerujem da će u budućnosti sve biti još i bolje. Gorica je što se tiče sportaša bolja iz dana u dan, imamo preko četiri tisuće natjecatelja i preko 6.500 tisuća sportaša, a ako tu ubrojite trenere to je impozantan broj što nam je izuzetno drago. Svako dijete koje možemo odvratiti od bilo kakve ovisnosti, napravili smo puno. Nije nam bitno da to budu samo vrhunski sportaši, već nam je bitno da tu budu svi oni koji se žele baviti sportom.”, zaključuje.