Home Sport RUKOMET Remi Gorice u Rudama, pobjeda Udarnika

RUKOMET Remi Gorice u Rudama, pobjeda Udarnika

Odigrani prvenstveni susreti kod muškaraca i žena

U Premijer ligi za rukometaše, nakon što su u prošlom kolu nakon dugo vremena upisali pobjedu, protiv Varaždina, u 15. kolu momčad Gorice je igrala derbi začelja. Gostovali su u Rudama protiv domaćina Rudara i na kraju remizirali . Utakmica je okončana rezultatom 25:25. Gol za bod donio je minutu prije završetka Ivan Laljek. Rudar je u završnicu ušao sa čak pet golova viška, tako da je izjednačenje odličan rezultat za goste. Najefikasniji je kao već po pravilu bio Davor Ćavar, sa deset pogodaka. Šteta što Goričani nisu trijumfirali jer bio bi im to veliki podstrek za dalje, ne toliko zbog trenutnog položaja na ljestvici, već u svjetlu činjenice da nakon regularnog dijela slijedi još deset utakmica u Ligi za ostanak. Gorica je ostala posljednja sa šest bodova, a njihovi domaćini, momčad Rudara, mjesto je ispred sa tri boda više.

U 2. Ligi za rukometašice također je na rasporedu bio ogled ekipa s dna prvenstvene ljestvice, u kojemu je domaćin Udarnik slavio protiv Sloge. Pobjeda od 29:26 posve je zaslužena i vjerujemo da će puno značiti u nastavku sezone za Velikogoričanke. Nažalost, tri boda nisu značila pomak s dna, ali bit će važan psihološki impuls za ono što im predstoji.