Home Izdvojeno Prelec: Pokušavali smo dati gol na silu, a tako to ne ide…

Prelec: Pokušavali smo dati gol na silu, a tako to ne ide…

Nogometaši Gorice odigrali su 1-1 protiv Lučkog na svom stadionu i ostali na drugom mjestu na tablici. Poveli su gosti pogotkom Petrovića, koji je pola sata prije kraja dobio i crveni karton, a izjednačio je Damir Žutić u završnici utakmice

Više od sedam godina prošlo je od posljednje pobjede Gorice protiv Lučkog u utakmici koja se igra na velikogoričkom stadionu. U međuvremenu je Gorica uspjela triput pobijediti Lučko kao gost, ali nikad kao domaćin. Posljednji trener koji je to uspio bio je Damir Petravić, bilo je to 2. listopada 2010. godine, a nakon njega to nisu mogli ponoviti ni Sreten Ćuk, ni Damir Milinović, ni Samir Toplak, ni Ilija Lončarević, ni Dražen Biškup, a u subotu ni Ivan Prelec. Završilo je 1-1, Gorica je izjednačila pogotkom Damira Žutića u 89. minuti utakmice, a do pobjede nije uspjela doći čak ni uz igrača više u posljednjih pola sata.

– Ne mogu reći da kod mojih igrača bilo htijenja, no nije nam ovaj put nije sve polazilo za nogom. Nismo iskoristili neke prilike, nakon čega se u naše redove uvukla nervoza i nestrpljenje, nakon čega smo htjeli postići pogodak na silu, što nije išlo – rekao je trener Gorice Ivan Prelec.

Lučko, na čijoj klupi je bivši trener Gorice Dražen Biškup, došlo je u Veliku Goricu sa željom da pod svaku cijenu obrani svoja vrata. Biškupu je svoju momčad postavio jako defenzivno, a Gorica nije znala probiti taj blok. Nakon pola sata igre Lučko je imalo i stativu, a nakon što je Gorica propustila nekoliko (polu)šansi, gosti su poveli preko Borne Petrovića u 51. minuti. Isti igrač dobio je crveni karton desetak minuta poslije zbog udaranja braniča Gorice Nemanje Ljubisavljevića, ali ni s igračem više Gorica nije uspjela napraviti potpuni preokret.

U ovom kolu izgubili su i vodeći Dinamo II (pobjeda Varaždina 2-1) i trećeplasirano Dugopolje (Kustošija slavila 2-1), pa su Goričani još uvijek drugi na tablici, s dva boda manje od Dinama II i dva više od Dugopolja. S obzirom na naporan ritam zadnjih dana, to je zapravo i dobra vijest.

– Nanizale su nam se prilično teške utakmice, koje nije lako igrati, a kako je ovo bila treća u osam dana, jasno da dolazi do psihičke i fizičke zasićenosti igrača. Zato su ovakve utakmice i najteže za igrati. Srećom, nismo izgubili utakmicu, što je na kraju ipak najvažnije – rekao je trener Prelec.

U sljedećem kolu Goricu očekuje gostovanje kod Varaždina, koji je ove sezone pobijedio u Velikoj Gorici kao gost, a tu utakmicu zbog trećeg žutog kartona dobivenog protiv Lučkog neće igrati standardni prvotimac Mario Marina.