Home Sport Pinkyijevci se nakon sedam mjeseci pauze vratili s medaljama

Pinkyijevci se nakon sedam mjeseci pauze vratili s medaljama

Srebrne i brončane medalje stigle su u Judo klub Pinky

Pinkyjevci su se nakon dugih sedam mjeseci pauze vratili na tatami i izborili sjajne rezultate. Kroz vikend se u Zagrebu održao Kup Maksimira te juniorsko Prvenstvo Hrvatske u organizaciji Hrvatskog judo saveza.

Na Kupu je nastupilo 127 mlađih kadeta i kadeta iz 27 hrvatskih klubova. Među njima bilo je i pet članova Judo kluba Pinky u uzrastu mlađih kadeta. Ema Drobnjak, Matija Ivanjko i Toma Petrušić bili su srebrni, Petar Jurčević bio je peti, dok je Leon Mitrović zauzeo sedmo mjesto.

U nedjelju je u istoj dvorani održano juniorsko PH. Na natjecanju je nastupilo ukupno 145 juniora i juniorki iz 27 klubova. Pinky je predstavljalo njih četvero. Elena Pleša i Borna Lasić osvojili su bronce u svojim kategorijama, dok su Jan Putanec i Fran Videk ostali na korak do postolja i završili peti.