Home Izdvojeno NOGOMET Treći uzastopni gubitak Jakirovićeve momčadi

NOGOMET Treći uzastopni gubitak Jakirovićeve momčadi

Sastav Gorice porazom od Osijeka oprostio se od ove kalendarske godine

Nakon što su dugo bili najugodnije iznenađenje u 1. HNL, nogometaši Gorice su već duže vrijeme u rezultatskoj krizi. Ona se produbila sinoć, nakon što su poraženi od Osijeka sa 1:2. Poslije domaćeg poraza od Istre i u prošlom kolu očekivanog gubitka u Maksimiru od Dinama, pobjedom nad momčadi Sergeja Jakirovića mogu se podičiti i Osječani.

Gorica je ostala na 26 bodova, petom mjestu, ali sada sa samo tri boda više od Hajduka. U sljedećem kolu odlaze na još jedno neugodno gostovanje, kod četvrtoplasirane Lokomotive, a susret se igra već u petak u 18 sati i bit će ujedno i oproštaj od ove kalendarske godine.

Inače, što se tiče zbivanja na utakmici protiv Osijeka, vrijedno je spomenuti da je Gorica prvi dio igra predvela odličnu igru. Poveli su već u 11. minuti, pogotkom Suka, nakon odlične asistencije Poljaka Zwolinskog, koji uzgred budi rečeno, već dugo nije zatresao protivničke mreže, a prije toga je to učinio čak osam puta. Ali, kada je Gorica stala, Osijek je to odlično iskoristio i načinio preokret u svakome pogledu. Prvo je Marić izjednačio iz jedanaesterca, da bi pobjedu gostima donio Grgić u 74. minuti i tako razočarao veći dio od ukupno 1600 gledatelja na Gradskom stadionu. Kažemo veći, budući su igrači Osijeka imali podršku malog, ali bučnog broja svojih pristalica.