Home Izdvojeno Niz koji ne misli stati: Košarkaši projurili i kroz Karlovac

Niz koji ne misli stati: Košarkaši projurili i kroz Karlovac

Košarkaši Gorice su u 15. kolu Prve lige, odnosno drugog ranga natjecanja, u Karlovcu pobijedili Šanac 91-61 i došli do 15. pobjede. Momčad trenera Josipa Sesara i dalje ne zna za poraz ove sezone...

Da je Gorica daleko najbolja momčad u ligi nije nekakva posebna novost, zna se to odavno, ali lijepo je gledati kako igrači trenera Josipa Sesara to potvrđuju iz vikenda u vikend. Kad si toliko dominantan da utakmice dobijaš u prosjeku s više od 30 razlike, nije uvijek lako biti na najvišoj razini. A naši košarkaši to najčešće jesu… Baš kao što su bili i ovog subotnjeg poslijepodna, kojeg su proveli u karlovačkoj dvorani. U 15. kolu Prve lige na red je došlo gostovanje kod Šanca.

Budući da je riječ o sastavu koji kvalitetom spada u donji dom drugoligaškog društvu, što govori i tablica, na kojoj je Šanac deseti od 12 momčadi, sve je zapravo bilo jasno i prije nego što je utakmica počela. Konačnih 91-61 logičan je ishod nakon 40 minuta u kojima je trener Sesar opet mogao dati šansu i mlađim igračima. Gorica je ove sezone toliko uvjerljiva da mu u gotovo svakoj utakmici rezultat dozvoljava da ponudi šansu i njima.

Ovoga puta prvo ime utakmice bio je Ivan Majcunić, koji je ubacio 24 koša, uz šest skokova i četiri asistencije. Ivan Ćubela dodao je 14, uz to imao i pet asistencija, Marko Baković je ubacio 12, a Ivan Papac ostao je na dva poena od “double-double” učinka (osam koševa i deset skokova). Već do poluvremena imala je Gorica 15 koševa viška, a u drugom poluvremeno sve skupa je više nalikovalo revijalnoj utakmici…

Gorički niz ide dalje i ne izgleda kao da namjerava stati.