Home Izdvojeno Mladi atletičari pokazali veliki sportski duh u Koprivnici

Mladi atletičari pokazali veliki sportski duh u Koprivnici

Članovi Atletske škole Maraton kluba Velika Gorica nastupili su u subotu 17. ožujka na ekipnom Prvenstvu Hrvatske u krosu u Koprivnici. Unatoč obilnoj, cjelodnevnoj kiši, koja je odgodila mnoge nogometne utakmice, mladi atletičari u kategorijama mlađi kadeti, kadeti, mlađe juniorke i juniorke, njih ukupno petnaest, hrabro su se upustili u natjecanje po zahtjevnoj i kišom natopljenoj stazi, a sve pod paskom njihovog trenera i velikog motivatora Frane Gavranovića.

Mlađe kadetkinje su na stazi od 800 metara osvojile ekipno odlično treće mjesto u konkurenciji 13 klubova i 63 natjecatelja. Ekipu je predvodila Tena Petračić s osvojenom broncom, a iza nje su slijedila Tena Martinec (5. mjesto), Iva Karlović Papak (23. mjesto), Livia Debelić (33. mjesto), Hana Tašaković (38. mjesto) i Tara Petračić (43. mjesto). Jedna od naših ponajboljih kadetkinja, Ema Vuković, nažalost zbog bolesti nije nastupila.

Mušku kadetsku momčad činili su Marko Rovinšan, Luka Gagula i Filip Jurenec, koji su na utrci od jednog kilometra osvojili ukupno 9. mjesto.

Anja Petračić, Ivna Debelić i Antonija Silaj su branile boje Kluba u ženskoj kadetskoj postavi te osvojile ukupno 14. mjesto. Kapetanica momčadi, mlađa juniorka Nina Vuković zauzela je 3. mjesto na utrci od dva kilometra.