Home Izdvojeno Košarkaši Gorice od prve minute preuzeli igru i pobijedili protiv Šibenke

Košarkaši Gorice od prve minute preuzeli igru i pobijedili protiv Šibenke

Bikovi opet imaju prepoznatljivu igru, koševe iz brze tranzicije kad god je moguće ili postavljanje napada i traženje najbolje postavljenog igrača kroz uigrane akcije

Košarkaši Gorice na najbolji mogući način otvorili su novu sezonu HT Premijer lige pobjedom protiv Šibenke na vrućem Baldekinu.

Bikovi su već u prvoj četvrtini razbili domaćine i nakon trica Uljarevića i Kalajžića poveli s 27:9. U daljnjem tijeku utakmice igrači su dozirali igru koliko je potrebno da utakmicu ne dovedu u pitanje. Sesar je kao i prijašnjih sezona dozirao igračima minute tako da nitko nije na terenu proveo više od 28 minuta, a čak 9 igrača participaralo je s minimalno 16 minuta u igri.

Filozofija goričke košarke je kolektiv, a ne pojedinac pa smo imali čak 6 igrača s dvoznamenkastim brojem u rubrici koševa (Baković, Cinac, Kalajžić, Cvitković, Uljarević, Mašić). Ukupan šut je bio nešto iznad 50%, a zabilježeno je i solidnih 20 asistencija naspram 9 šibenskih. Jedino u čemu je Šibenka bila bolja jest skok (47-33). Posebno su igrači Damira Milačića dominirali u napadačkom skoku (23-6), ali pri tom su se često služili guranjem u leđa kako bi došli u što povoljniju poziciju za hvatanje odbijenih lopti.

Marko Baković predvodio je svoju ekipu s 11 poena, 5 skokova i 3 ukradene lopte: “Bila je ovo prva utakmica sezone i samim time dosta nepoznanica i s naše i s njihove strane. Mijenjali smo mi u rosteru, mijenjali su i oni s tim da su oni dobili i novog trenera koji je nositelj ekipe. Šibenik nikad nije lagan teren za igrati pogotovo jer publika se vratila na tribine. Dobro smo otvorili utakmicu i oko petnaeste minute smo pomislili da smo je riješili. Oni su se na svoju energiju vratili na neku podnošljivu razliku i malo nam zakomplicirali utakmicu. Dobrom igrom u drugom dijelu opet smo se odvojili na komfornu razliku i održavali je do kraja” – zaključio je krilni centar Gorice.

Struka Gorice može biti zadovoljna prikazanim, pogotovo što je riječ tek o 1. kolu. Bikovi opet imaju prepoznatljivu igru, koševe iz brze tranzicije kad god je moguće ili postavljanje napada i traženje najbolje postavljenog igrača kroz uigrane akcije. Nema previše soliranja niti nerezonskih šuteva i čini se da će gorička momčad opet biti aspirant na gornji dom prvenstvene ljestvice.

Josip Sesar nije krio zadovoljstvo nakon susreta: “Nismo znali što očekivati od nove momčadi Šibenika. Nismo imali nikakva saznanja i nismo mogli napraviti pravi scouting. Pripremili smo se više na njihove individualne karakteristike i kvalitete. Dobro smo otvorili utakmicu, imali smo mali problem sredinom druge četvrtine gdje smo promašili par trica tako da nas je to malo poljuljalo i vratilo na +9 razlike na poluvremenu. Međutim, u poluvremenu smo neke stvari promijenili, postavili smo na koji način oni napadaju i na koji način bi mi to trebali braniti. Postavili smo i na koji način ćemo mi njih napadati i to su momci jako dobro odradili. Opet smo otišli na nekih dvadesetak razlike i to smo održavali do kraja susreta. Sve u svemu mogu biti zadovoljan početkom, ali još ima puno rada ispred nas da dođemo do prošlogodišnje razine” – zadovoljan je bio Sesar.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u subotu 25. rujna kada Gorica dočekuje ekipu Alkara iz Sinja.