Home Izdvojeno KOŠARKA Težak poraz Gorice u Sinju

KOŠARKA Težak poraz Gorice u Sinju

Odigrane utakmice 8. kola u Premijer ligi

Nakon što su u prošlom kolu senzacionalno svladali Split, košarkaši Gorice su poraženi na gostovanju u Sinju. Domaći Alkar, slobodno to možemo konstatirati, jednostavno je razmontirao demotiviranu i malodušnu momčad Josipa Sesara.

Već nakon prvih 10 minuta sve je bilo odlučeno. Naime, Alkar je susret otvorio s pomalo i nestvarnom serijom od 25:3, da bi prva četvrtina bila okončana sa 25:8. To je, kako će se kasnije zorno i pokazati, odredilo tijek cijele utakmice. Gorica više nije imala snage sustići poletnog domaćina, tako da je na kraju teško poražena sa 85:64. Ovo je peti gubitak ove sezone i sada predstoji dvotjedna stanka, uzrokovana obvezama reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Nastavak prvenstvene karavane donosi ogled Gorice i Hermesa, koji je za vikend skinuo skalp Zadra, a koji je prije toga ponizio Cibonu u njenoj dvorani. Ove godine je zaista zanimljivo prvenstvo košarkaša, doslovno svako svakoga može pobijediti, pokazala je to i naša Gorica, svladavši Cibonu i Split.