Home Izdvojeno Ipak ništa od čuda: Rijeka s tri gola prošla Goricu

Ipak ništa od čuda: Rijeka s tri gola prošla Goricu

Golovima Pavičića, Gavranovića i Kvržića nogometaši Rijeke su pobijedili Goricu 3-0 i izborili plasman u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Goričani su se dobro nosili s prvakom prvih sat vremena, ali tad je nestalo snage...

Nogometaši Rijeke, aktualni prvaci i pobjednici u Kupu, došli su u Veliku Goricu, na ogled osmine finala Kupa, s nizom od pet poraza. Nažalost po Goričani, crni niz završio je baš u utorak, kad su Riječani na našem Gradskom stadionu pobijedili 3-0 i ušli među osam najboljih u ovom natjecanju.

Očekivan je to rasplet posljednje utakmice ove faze Kupa Hrvatske, eventualna pobjeda Gorice ovdje bi bila prvorazredna sportska senzacija. Goričani su dali svoj maksimum u ovom susretu, apsolutno se nisu osramotili, a imali su i svoje šanse. Najbolja je bila ona Leona Šipoša, koji je uspio i zatresti mrežu prvaka države, no pomoćni sudac je već u sljedećoj sekundi podigao zastavicu i pokazao da se radi o zaleđu. Televizijska snimka pokazala je da se radilo o centimetrima.

Rijeka je goričku obranu uspjela probiti u 56. minuti, kad je strijelac Domagoj Pavičić, u suradnji s dotad odličnim vratarom Gorice Kristijanom Kahlinom, zabio za 1-0. Na drugi pogodak čekalo se sve do 81. minute, kad je Mario Gavranović povisio rezultat na 2-0, da bi za konačnih i pomalo nezasluženo uvjerljivih 3-0 pogodio Zoran Kvržić tri minute poslije.

Trener Gorice Ivan Prelec napravio je samo jednu izmjenu tijekom utakmice, pokušao je do samoga kraja što bolje parirati favoriziranim gostima, no ipak je ovo bila “nemoguća misija”. Sad se Goričanima preostaje jedino okrenuti prvenstvu, u kojem u subotu dočekuju Lučko. Nadamo se uz malo manje vjetra, koji je u kombinaciji s niskom temperaturom smetao igrače, ali i gledatelje.