Home Sport Gorički Taekwondo klub nastupio na dva turnira, postigli su sjajne rezultate

Gorički Taekwondo klub nastupio na dva turnira, postigli su sjajne rezultate

'Napokon su nam nakon duže stanke ponovo krenuli turniri, i svi smo naravno sretni zbog toga'

Foto izvor: Taekwondo klub Velika Gorica

U protekla dva vikenda gdje je Taekwondo klub Velika Gorica nastupio na dva turnira, Kondor open 2021 i Omiš open 2021.

U subotu 9. listopada održan je Kondor open, na kojem je nastupilo 300-tinjak sportaša iz Hrvatske, Slovenije, BiH i Mađarske. Velikogorički Taekwondo klub nastupio je sa šest sportašica. Osvojili su pet medalja, od toga dva zlata, jedno srebro i dvije bronce. Zlato su osvojile Dora Habijančić i Ema Bakula, srebro je osvojila Marinela Bašković dok su bronce osvojili Katarina Bačurin i Lejla Lea Kajfeš. Dora Habijančić na ovom turniru proglašena najboljom kadetkinjom turnira.

Nadalje, u nedjelju 17. listopada u Omišu se održao Omiš open 2021. Ovo je bio ujedno i posljednji kvalifikacijski turnir za juniorsko europsko prvenstvo. Tamo je Klub nastupio s dvije juniorke i dvije kadetkinje te osvojili 2 srebra i 2 bronce. U juniorskoj konkurenciji Sara Anđelić je osvojila srebrnu medalju dok je Ema Kućiš bila brončana. Ema je na ovom turniru konkurirala za Europsko prvenstvo ali na žalost izgubila je u polufinalu i tako izgubila šanse za plasman. U kadetskoj kokurenciji Lana Gavrilov je osvojila srebrnu medalju a Nika Bukovac brončanu.