Home Izdvojeno Gorica izgubila od Rijeke u utakmici s četiri jedanaesterca na natopljenom travnjaku

HNK GORICA – HNK RIJEKA 0-2

(Obregon 66′-11m, 73′-11m)

GORICA: Banić, Štiglec – Leš – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Jurić – Soldo – Mrzljak – Mitrović, Matavž
RIJEKA: Labrović, Smolčić – Radeljić – Galešić – Veiga, Selahi, Pjaca – Janković – Hodža – Pašalić, Marić

Glavni sudac: Duje Strukan

U zadnjoj utakmici 22. kola Supersport HNL-a na Gradskom stadionu HNK Gorica je izgubila od HNK Rijeke rezultatom 0-2.

Jeličić je startao u 5-4-1, kao i protiv Dinamova 4-1-4-1 prošli vikend, prvi put ove sezone bez drugog napadača protiv Sopića, ali sve taktike i planove poremetila je kiša.

Nakon dominacije Rijeke i nule u prvih 45 minuta, u svlačionici je ostao na poluvremenu Matavž, umjesto njega je ušao Lazarov. Po primljenom pogotku Jeličić je izvukao Solda i Leša te ubacio u igru Blummela i Rukavinu, a nakon drugoga je ušao Ilečić na mjesto Jurića.

Još jedna luda utakmica u Velikoj Gorici i nije se okrenulo na stranu domaćina. Vidjeli smo četiri jedanaesterca i dva odlična poništena pogotka. Igralo se gotovo 110 minuta. Peti poraz u nizu ostavio je Goricu u donjem domu lige i s malo šanse za priključak vodećem trojcu lige.

ODLIČNO POLUVRIJEME BEZ UDARCA U OKVIR GOLA

Nismo vidjeli nijedan pravi udarac u okvir vrata osim zbog zaleđa poništenog Marićeva gola nakon sjajne lob-minijature na početku utakmice, no mnogočemu zanimljivom smo svjedočili u prvom poluvremenu utakmice po jakoj kiši na natopljenom Radniku.

Rijeka je bila bolja momčad. U 15. minuti izbacilo je večeras tvrdu obranu Gorice propuštanje dugog pasa iz zadnje linije po lijevoj strani. Janković je dobro primio i, namještajući se na udarac lijevom nogom, gurnuo skoro do peterca, no blok loptu skreće malo pored vratnice. Bilo je opasno i iz kornera koji je uslijedio, kada je Radeljić zakasnio zakucati Pjacin pokušaj glavom.

Sredinu poluvremena obilježili su neoprezni i grubi startovi Goričana. Soldo i Leš su kažnjeni žutim kartonima, povratnik Mrzljak je prošao bez kazne, Janković se ozlijedio, a Pašalić i Pjaca su zapucali dva izgledna slobodnjaka.

Gorica je zaprijetila preko Jurića iz slobodnog udarca s 25 metara u 43. minuti. Udarac je otišao malo iznad grede.

U sudačkoj nadoknadi Strukan je nakon duela Jurića i Radeljića te VAR provjere dosudio dvojben jedanaesterac za Rijeku. Rezultat se međutim nije promijenio jer je Pjaca pucao visoko iznad gola.

Umalo je Gorica zabila u sedmoj minuti nadoknade. Štiglec je s pozicije ubacio, Mrzljak je na istoj strani prihvatio odbijanac i kratko nabacio na glavu Matavža, a Smolčić je loptu dotaknuo tek toliko da je izbaci u korner.

TRI PENALA U DRUGOM POLUVREMENU

Izgledalo je da će probuđena Gorica u drugome dijelu ozbiljno napasti Rijeku. Mrzljaka je u 51. minuti nakon sjajnog proigravanja Mitrovića od pokušaja zaustavila lokva vode. Prihvatio je loptu Mitrović odmah potom i na desnom rubu Labrovićeva prostora izborio kazneni udarac, koji je – na isti način kao u prvome dijelu Pjaca – zapucao Jurić.

Tri minute kasnije Štiglec je ubacio nakon kratke kombinacije iz kuta, no Labrović odlično brani pokušaje glavom Jurića te Leša po odbijancu.

Nakon dugog ubačaja sa strane Smolčića i vodnog flipera fantastično je zabio Obregon u 62. minuti, no u trenutku dodavanja glavom primio je iz nedozvoljene pozicije u koraku prema vlastitoj polovici Sopićev džoker loptu i pogodak je poništen.

U 64. minuti novi šok na Gradskom stadionu. Naletjela je duga lopta na ruku Matea Leša u kaznenom prostoru i dosuđen je treći jedanaesterac na utakmici. Banić je ostao nepomičan, Obregon je sigurno zakucao ulijevo.

Nakon što je Mrzljak srušio Pjacu, u 73. minuti i četvrti jedanaesterac na utakmici. Banić se bacio ustranu, a loptu je Obregon plasirao po sredini.

Do kraja smo vidjeli devet minuta sudačke nadoknade, želju Rijeke da zabije još, u zraku nekoliko čunjeva te čuli da je u čvrstom duelu na polovici Rijeke pukla lopta.