Home Izdvojeno FOTO Održano finale kadetskih liga: kadetkinje ŠK Poleta druge

FOTO Održano finale kadetskih liga: kadetkinje ŠK Poleta druge

Polet je imao i najbolju kadetkinju na prvoj ploči Mariju Smetiško koja je osvojila 4,5 boda iz 5 partija. Marta Trgovac osvojila je 4 boda na četvrtoj ploči, Mira Trgovac 3 boda na drugoj, a Dora Jazbec 2 boda na trećoj ploči.

U Našicama je u subotu, 30. prosinca završilo posljednje službeno natjecanje u šahu – finale kadetskih liga. Kadetkinje Šahovskog kluba Polet iz Buševca u uzbudljivoj završnici uspjele su osvojiti drugo mjesto. Visokom pobjedom u posljednjem kolu nad ekipom Podsuseda 3,5 : 0,5 kadetkinje Poleta osigurale su drugo mjesto jer su konkurentice igrale međusobno i očekivala se minimalna pobjeda Siščanki. – Bio je to meč pun preokreta da bi na kraju Siščanke nesretno izgubile pa je treće mjesto pripalo ekipi ŠK Radnik iz Velimirovca. Prvo mjesto pripalo je kadetkinjama ŠK Picok iz Đurđevca. Polet je imao i najbolju kadetkinju na prvoj ploči Mariju Smetiško koja je osvojila 4,5 boda iz 5 partija. Marta Trgovac osvojila je 4 boda na četvrtoj ploči, Mira Trgovac 3 boda na drugoj, a Dora Jazbec 2 boda na trećoj ploči – poručili su iz ŠK Polet.

Kod kadeta prvo mjesto pripalo je ŠK Liburnije iz Rijeke, a drugo mjesto pripalo je ŠK Mornar iz Splita. Oba kluba završila su finale s istim brojem bodova i tek treći kriterij odlučio je pobjednika. Treća je bila ekipa ŠK Oroslavje.