Home Sport Ema Jukić i Mia Čunčić osvojile prve medalje u 2024. godini

Ema Jukić i Mia Čunčić osvojile prve medalje u 2024. godini

Srebro i bronca za karatistice

Nova godina 2024. je za Karate klub Velika Gorica započela turnirom Grand prix Croatia, tradicionalnim natjecanjem koje se svake godine održava u siječnju u Samoboru i označava početak natjecateljske sezone nakon kratke zimske pauze.

Grand prix Croatia jedan je od dva najvažnija međunarodna turnira u Hrvatskoj, okupljajući veliki broj natjecatelja svake godine. Prošlog vikenda, od 19. do 21. siječnja, u Samoboru se natjecalo preko 1500 sudionika iz 232 kluba i 28 zemalja.

Ove godine se Karate klub Velika Gorica odlučio natjecati samo u kategorijama kadeta i juniora, te u kategoriji U14, budući da su u tim kategorijama najjača konkurencija i pružaju najbolji ispit za tim. Ukupno su osvojili dvije medalje, jedno srebro i jedno broncu, s ukupno 12 natjecatelja u 14 kategorija. Ema Jukić osvojila je broncu u kategoriji kadetkinja do -47 kg, dok je Mia Čunčić osvojila srebro u kategoriji U14 do -49 kg. Ukupno je nastupilo 28 natjecateljica.

Ema je pobijedila u tri meča, ali nažalost izgubila u polufinalu, da bi potom pobijedila Talijanku rezultatom 1:0 u meču za broncu.

Mia Čunčić osvojila je srebro, bila slobodna u prvom kolu, a zatim pobijedila u tri meča. Nažalost, u finalu ju je pobijedila kolegica iz Hrvatske. Mia je trenutna prvakinja Hrvatske i od nje se sigurno očekuju izvrsni rezultati u budućnosti.

Osim ove dvije medalje, osvojena su i tri peta mjesta, odnosno tri izgubljena meča za broncu. Dečki su također ostavili odličan dojam, ali nedostajalo im je malo sreće za još koji odličan rezultat. Kadeti Vito Hulina u kategoriji -57 kg, David Lovrinović u kategoriji -70 kg i Nikola Huzjak u kategoriji +70 kg osvojili su peta mjesta. Vito Hulina odradio je pet mečeva, a David i Nikola svaki po četiri meča, što pokazuje da visoko konkuriraju na međunarodnoj razini.

Osim njih, nastupili su još Ema Filković, Matea Kordić, Petar Krešimir Krmpotić, Noel Jeromić i Luka Lukačić, no završili su nastup već u prvom meču, dok su Nika Mirosavljević i Katja Braica izgubile u svom drugom meču. Lucija Kirinić je trebala nastupiti, ali nažalost, zbog bolesti je morala otkazati nastup na turniru.