(Tuci 52′; Matavž 77′)

NK LOKOMOTIVA: Čavlina, Milićević – Mersinaj – Živković – Bartolec, Marić – Bubanja, Šotiček – Mudražija – Goričan, Tuci

HNK GORICA: Banić. Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Soldo – Mrzljak, Mitrović – Kapulica – Majstorović, Vujnović

Glavni sudac: Mateo Erceg

U 11. kolu Supersport HNL-a HNK Gorica je na stadionu u Kranjčevićevoj odigrala s NK Lokomotivom neriješeno 1-1. Bez kartoniranog Pršira Gorica je bila neprotočna protiv nisko postavljene i čvrste obrane Lokomotive.

Izgledalo je da Pršira mijenja povučeni Ndockyt, koji je nekoliko dugih lopti uputio precizno, ali nije stvorio nijednu šansu za suigrače. Kapulica se na desnoj strani ktome nije dobro snašao i po njegovom izlasku Raspopović je krenuo naprijed.

Jeličić je nakon primljenog pogotka promijenio kompletan napad. Umjesto Vujnovića, Kapulice i Mitrovića ušli su Matavž, Blummel i Ilečić. Zadnjih desetak minuta dobio je umjesto Ndockyta Šroler. Izgledalo je bolje nakon izmjena, i mogla je Gorica i dobiti utakmicu da je Maloča bio bolje pozicioniran ili da su Blummel i Krizmanić u pokušajima glavom imali više sreće.

LOKOMOTIVA BOLJA U POLUVREMENU BEZ UZBUĐENJA

U taktičkom prvom poluvremenu Gorica je držala loptu, no konkretnije je izgledala Lokomotiva. U 4. minuti Tuci dobro gura u sredinu prema Šotičeku, no Maloča uklizavavanjem izbacuje u korner. Marić je pucao loše s pet metara preko gola nakon što je Lokomotiva po desnoj strani izigrala obranu Gorice, a isto tako je tukao i Mudražija u 31. minuti sa šesnaest metara pošto je oteo loptu Krizmaniću na tridesetak. Mudražija je 40. minuti prošao trojicu na lijevoj strani obrane Gorice i gurnuo u sredinu do Tucija, čiji je udarac završio u bloku.

Čavlina je skinuo jedini konkretan pokušaj Gorice, dobar Ndockytov udarac s dvadesetak metara nakon kratke komibinacije s Mitrovićem u 19. minuti. Bio je to jedini udarac u okvir gola u prvih 45 minuta.

Solidno poluvrijeme odigrao je Dino Štiglec.

ČETIRI GORIČKE GLAVE, SAMO JEDAN POGODAK

Pritisak Lokosa početkom drugoga dijela urodio je pogotkom. U 52. minuti vodstvo Lokomotive nakon rijetke pogreške vratara Gorice. Mudražija je još jednom oduzeo loptu te iz sredine dodao do Tucija. Napadač Lokosa prebacuje s lijeve na udarac desnom nogom, tuče precizno ali slabo, no lopta u mrežu ulazi preko Banićevih ruku.

Do izjednačenja, osim gola Maloče glavom iz zaleđa, baš ništa. Raspopović je sa svoje strane pronašao glavu Matavža, zaboravljena među četvoricom. Iako je Čavlina bio na lopti, nije mogao spriječiti pogodak u 77. minuti.

U 87. minuti zbog rubnog zaleđa pogodak glavom poništen je i Blummelu.

U sudačkoj nadoknadi mogao je Krizmanić glavom okrenuti utakmicu nakon Šrolerova ubačaja iz kuta, no netko od domaćina očistio je s crte.

Nakon reprezentativne stanke, Gorica na Gradskom stadionu 21. listopada dočekuje zagrebački Dinamo.