Home Sport Uspješan vikend maratonaca, Škrinjarić srebrni na Korčuli

Uspješan vikend maratonaca, Škrinjarić srebrni na Korčuli

Bruno je završio završio na 4. mjestu u ukupnom poretku te na srebrnoj poziciji u svojoj dobnoj kategoriji

U subotu i nedjelju, 18. i 19.rujna je održano niz utrka diljem Hrvatske na kojima su nastupili članovi Maraton kluba Velika Gorica. Josip Martinović nastupio je na Rab trailu, Nedjeljko Babić nastupio je na 2. Varaždinskoj utrci vatrogasaca, dok je Bruno Škrinjarić nastupio na Prvenstvu Hrvatske u Srednje dugom triatlonu u Korčuli.

Josip Martinović je nastupio na Rab trailu na utrci od 23 km s preko 500 metara ukupne visinske razlike. Završio je na ukupno 8. mjestu za 2:17:44. Nedjeljko Babić je nastupio na 2. Varaždinskoj utrci vatrogasaca, na utrci od 5 km. Nedjeljko je utrku završio za 22:29 te je osvojio 4. mjesto u svojoj dobnoj kategoriji.

Bruno Škrinjarić je nastupio na PH u Srednje dugom triatlonu koje se održalo u sklopu Marco Polo Challange utrke na Korčuli. Bruno je završio završio na 4. mjestu u ukupnom poretku te na srebrnoj poziciji u svojoj dobnoj kategoriji.

Iako je plivanje započelo u kišnim i tmurnim uvjetima, već na bajku je zasjalo sunce koje nas je i pratilo ostatak utrke. Kako je praktički nemoguće uspoređivati dvije različite utrke ove distance, evo par usporedba s istom utrkom od lani. Na plivanju sam uspio skinuti oko 2 minute, premda je ovo svakako više zasluga klupskog kolege koji je vukao i vodio do bova, dok sam ja samo “slijedio mjehuriće”. Na bajku sam skinuo isto oko 2 minute i, iako se ovo ne čini puno, zadovoljan sam. Ovoga sam puta prvi put vozio isključivo “na watte”, zanemarujući brzinu potpuno. Držao sam ono što znam da mogu držati, te usporavao i ubrzavao po potrebi. Cilj mi je bio sačuvati dovoljno energije za trčanje da mi se ne dogodi ono od lani – preživljavanje od 10-og kilometra. I svakako je uspjelo, pošto sam imao prvo vrijeme trčanja na polumaratonu na cijeloj utrci, kojeg sam završio za 1:18:05.”, govori svoje dojmove Bruno Škrinjarić.

Ukupni rezultati Rab traila su dostupni ovdje, a rezultati PH u Srednje dugom triatlonu su dostupni ovdje.