Home Izdvojeno Prva ligo, evo nas! Gorica sredila Varaždin

Prva ligo, evo nas! Gorica sredila Varaždin

Nogometaši Gorice pobijedili su Varaždin 4-2 u ogledu druge i treće momčadi Druge HNL. Goričani su s nova tri boda otišli na šest bodova viška četiri kola prije kraja prvenstva. Još malo je ostalo do cilja...

Nakon poraza od Hajduka II, Varaždin je prišao Gorici na samo tri boda zaostatka, a upravo zato je međusobni susret ovih dviju momčad imao posebnu težinu. Samim time, imao je i atmosferu kakva se ne viđa često na drugoligaškim stadionama. Došao je i jako lijep broj varaždinskih navijača, a i gorička publika je pokazala da je svjesna važnosti trenutka. I, što je puno važnije, igrači su pokazali da su svjesni da moraju biti najbolji dosad.

Već od prve minute Goričani su krenuli stvarati šanse, graditi igru i dominirati, a povesti su mogli i prije isteka prvih 60 sekundi. Nigerijac Atiemwen pogodio je stativu, iz odbijanca je pokušao Estonac Ojamaa, ali njegov udarac obranio je golman Varaždina. I nakon toga imala je Gorica šanse, igrali su zaista sjajno naši nogometaši, a nagrada je stigla u 37. minuti. Ponovno se u šansi našao Atiemwen, njegov udarac odbio je vratar, ali ovoga puta na odbijenu loptu reagirao je mladi Dinko Matošević i glavom loptu poslao u mrežu.

Međutim, već pet minuta kasnije stigao je šok. Iskusni veznjak Varaždina Dario Jertec izveo je slobodan udarac, a Semić je u 42. minuti izjednačio. Srećom, na poluvrijeme je Gorica ipak otišla s prednošću, a strijelac je ponovno bio Matošević. Iskoristio je pogrešku braniča gostiju Šimeka i pogodio za 2-1 u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Kako je završilo prvo poluvrijeme, tako je počelo drugo. Već u 51. minuti Gorica je povela 3-1 nakon kombinacija Poljaka Maslowskog i Marka Marine, veznjaka koji je nakon ubacivanja iz slobodnog udarca reagirao kao vrhunski napadač. Glavom je loptu poslao u mrežu i odveo Goricu na sigurnu udaljenost.

Nakon toga su Varaždinci navalili, uspjeli i smanjiti iz jedanaesterca 15-ak minuta prije kraja, ali razloga za strah nije bilo. Konačnih 4-2 postavio je Rumunj Astafei u sudačkoj nadoknadi, odnosno u 92. minuti utakmice.

Velika, važna pobjeda, vjerojatno i ključna u pohodu na Prvu HNL. U svakom slučaju, sasvim dovoljan razlog da slavlje počne već na terenu.

Do kraja su, dakle, još četiri kola, Gorica ima šest bodova i jako dobru situaciju, ali i još puno posla ispred sebe. I upravo zato trener Ivan Prelec nije poletio.

“Utakmica je bila jako zanimljiva i sadržajna, u prvom poluvremenu smo bili bolja momčad, a u drugom smo inicijativu prepustili gostima, dijelom svjesno, a dijelom i nesvjesno. Igrali smo u ponedjeljak utakmicu u Splitu, nakon toga i županijski Kup, tako da je bilo jako teško i u nastavku ostati na jednako visokoj razini. Nakon svega, vjerujem da smo ipak zasluženo došli do pobjede. Od ostvarenja našeg cilja dijele nas još četiri utakmice, a mi ćemo do kraja ići kao i do sad, korak po korak”, rekao je Prelec.