Home Izdvojeno Varaždin prekinuo niz Gorice pogotkom Postonjskoga s 11 metara

Varaždin prekinuo niz Gorice pogotkom Postonjskoga s 11 metara

(Postonjski 24′-11m)

NK VARAŽDIN: Zelenika, Vukčević – Jelenić – Pellumbi – Boršić, Pilj – Elezi – Postonjski, Drožđek – Brodić – Mitrovski

HNK GORICA: Banić. Štiglec – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Soldo – Mrzljak, Ndockyt – Pršir – Majstorović, Vujnović

Glavni sudac: Duje Strukan

U prvoj utakmici 10. kola Supersport HNL-a NK Varaždin je na stadionu Varteks prekinuo niz HNK Gorice pobjedom 1-0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Igor Postonjski s 11 metara u 24. minuti.

Za Goricu je na lijevom krilu startao Ndockyt, što se vježbalo u kupu protiv Zagorca, a Pršir na desetki. Reakcijom Jeličića u 58. minuti na lijevi bok ušao je prehlađeni Mitrović, Ndockyt se vratio sredinu, a Pršir natrag. U isti mah Raspopović je zamijenio Munksgaarda na desnom beku.

Dvadeset minuta prije kraja Jeličić je prešao u igru s dva napadača. Umjesto Majstorovića i Vujnovića ušli su Matavž i Jurić. Posljednjih pet minuta dobio je treći napadač Ilečić namjesto Mrzljaka.

Najbolji na terenu kod Goričana ponovo je bio Mario Maloča.

SOLIDNA TRANZICIJA, BEZ REALIZACIJE

Gorica je dobro ušla u utakmicu. Iako je Varaždin držao loptu u nogama, gorička zadnja linija je čistila i u tranziciji bila precizna. S iznesenom loptom kombinirali su u sredini dobro i izlazili u polukontre Štiglec, Pršir, Soldo, Ndockyt te na cijeloj desnoj strani odlični u prvom dijelu Majstorović, ali nije bilo realizacije.

Krizmanić je u 10. minuti pucao preslabo glavom na ubačaj iz kuta do braniča na crti, Vujnović loše na odlično dodavanje Majstorovića iskosa desno u 14. minuti. Pršir je izgubio ravnotežu i nije uspio zahvatiti loptu u mat poziciji s osam metara nakon odlične kombinacije Ndockyta i Solda u 20. minuti.

Majstorović i Ndockyt dobro su kombinirali i u 23. minuti. Ndockyt se je namještao na desnu, ali je dodao za Vujnovića, koji puca pored gola Zelenike.

Potom je pao gol. U 24. minuti Postonjski je prepredeno izveo slobodnjak s lijeve strane prema izvučenom Drožđeku mimo zaspale obrane Gorice. Banić je izišao na loptu i pritom srušio napadača Varaždina u kaznenom prostoru. S bijele točke Postonjski je miran i precizan za vodstvo Varaždina.

Nakon pogotka, do kraja prvoga dijela dominacija Varaždina, no samo jedna prava šansa. Jako dobar udarac Elezija na dodavanja Postonjskoga s dvadesetak metara obranio je Banić.

ZELENIKA SPASIO VARAŽDINCE

U drugome dijelu Varaždin je spašavao Zelenika. U 54. minuti Mrzljak je ubacio u sredinu za Vujnovića, no dobro postavljeni Zelenika refleksno je obranio.

U 62. minuti Gorica je umalo izjednačila. Vratar Varaždina je odlično obranio Vujnovićev udarac glavom na ubacivanje Štigleca, a obrana je očistila prvi te blokirala drugi pokušaj Pršira nakon odbijanaca.

Pokušali su Štiglec iz slobodnjaka malo preko gola i još jednom Krizmanić te u završnici Jurić, ali nije ušlo.

Osim lucidne varke Postonjskoga i Drožđeka, malo toga je Varaždin pokazao u devedeset minuta. Unatoč tome, sva tri boda su ostala na sjeveru Hrvatske.

Sljedeća utakmica Gorice gostovanje je kod Lokomotive u nedjelju, 8. listopada.