Home Sport Taekwondašica Sara Habijančić nadomak zlatu na svjetskom turniru u Austriji

Taekwondašica Sara Habijančić nadomak zlatu na svjetskom turniru u Austriji

U finalu je izgubila od predstavnice iz Meksika te osvojila odlično drugo mjesto

Sara Habijančić, članica Taekwondo kluba Velika Gorica za vrijeme vikenda sudjelovala je na G2 Austria open 2022. Riječ je o turniru iz serije Grand prix turnira svjetske taekwondo federacije, koji je ugostio preko 1100 natjecatelja iz više od 40 zemalja svijeta.

Sara je klub predstavljala u kategoriji juniora -59kg, te je turnir odradila odlično u izrazito kvalitetnoj konkurenciji. “Sara je u prvom kolu bila slobodna, a onda je nanizala izvrsne tri pobjede (Njemačka, Slovačka, Srbija) i tako se plasirala u finale gdje ju je čekala predstavnica nacionalnog tima Mexica.”, objašnjavaju iz kluba.

U vrlo neizvjesnoj i atraktivnoj borbi Sara je na žalost izgubila od predstavnice iz Meksika 12:8, te tako osvojila odlično drugo mjesto i nove bodove na europskoj rang listi za juniore/ke. “S ovim novim bodovima Sara će se smjestiti u prvih 15 juniorki Europe što je izvrstan rezultat. Čestitke Sari na izvrsno odrađenom turniru i jedva čekamo nove izazove koji su pred njom.”, zaključuju.