Home Izdvojeno Softić i Šimić srebrni na jakom međunarodnom turniru u Puli

Softić i Šimić srebrni na jakom međunarodnom turniru u Puli

Na vrlo zahtjevnom međunarodnom hrvačkom turniru ARENA OPEN, radi kojega se Puli okupilo 360 natjecatelja iz 43 kluba i 9 država, velikogorički hrvači Grga Softić i Blago Šimić osvojili su srebrne medalje.

Softić je u kategoriji U15 starijih dječaka do 100 kilograma grčko-rimskim načinom u finalnoj borbi izgubio od prvaka Srbije Nikole Gunja. Od Šimića je u finalu borbe U17 kadeta do 100 kg grčko-rimskim načinom pak bio bolji prvak Bosne i Hercegovine Affan Smajić.

U borbi za medalje bio je i Leonardo Kovačić, no na kraju se s dvije pobjede i dva poraza trebao zadovoljiti osvojenim petim mjestom.

“Hrvački klub Velika Gorica 1991 nastupio je s 11 hrvača koji su u vrlo teškim uvjetima sparne dvorane ostavili srce na borilištima. Čestitke svima, a posebno onima kojima su ovo bile prve borbe Franu Hraniloviću, Roku Marinkoviću i Martinu Mužeku”, rekao je trener Anri Targuš Targa.

Mlade goričke Hrvače u Pulu su vodili treneri Targa i Dario Dašić.