Home Izdvojeno Šesti poraz u nizu: Gorica bez ideje na Opus Areni

Šesti poraz u nizu: Gorica bez ideje na Opus Areni

(Mierez 50′, Pušić 66′, Almasi 72′)

OSIJEK: Malenica, Jurišić – Duarte – Bralić – Gržan, Cokaj – Nejašmić, Lovrić – Pušić – Bukvić, Mierez
GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Munksgaard, Soldo – Mrzljak, Rukavina – Kapulica – Mitrović, Ilečić

Glavni sudac: Fran Jović

U utakmici 23. kola Supersport HNL-a NK Osijek je na Opus Areni svladao HNK Goricu rezultatom 3-0.

Krenuo je Jeličić u standardnoj formaciji, no s Ilečićem naprijed, Kapulicom u centru igre te Rukavinom na lijevom boku. Reagirao je tek po drugom primljenom pogotku zamijenivši Solda Matavžom, Kapulicu Prširom te Rukavinu Lazarovim. Kasnije su ušli Fall i Blummel, no nije se opazila razlika.

Bez ideje i gotovo bez šanse bila je u Osijeku Gorica.

OSIJEK PO BOKOVIMA, GORICA IZ PREKIDA I NAKON POGREŠKE

Prvu priliku na utakmici stvorili su u 7. minuti kratkom kombinacijom iz kornera Kapulica i Mitrović, čiji dobar ubačaj u sredinu loše zahvaća Soldo. Osječani su uzvratili nakon dvije minute. Pušić je s lijeve strane ubacio za Miereza, koji u duelu s Krizmanićem puca glavom preko gola.

Činilo se da gledamo taktičko poluvrijeme u kojem Osijek drži loptu i diktira tempo. Pokušavalo se uglavnom s lijeve strane preko Pušića i Jurišića te desno preko Bukvića, a sve duboko u peterac ili na Miereza. Iako je najbolje što se s lijeve napravilo bio zamalo autogol glavom Krizmanića s petnaestak metara, izgledalo je kao da se domaćin poigrava s goričkim bekovima.

Kada su Osječani prešli na desnu stranu, utakmica se zahuktala. Prvo je u 30. minuti Bukvić je s desnog ruba prostora gađao suprotni kut Banićeva gola, no nije pogodio. Par minuta kasnije, odlično je glavom zahvatio Mierez ubačaj Gržana. Sreća da je Banić loptu koja je odsjela na gredi ispratio barem pogledom jer se u suprotnom ne bi snašao u prizemnom odbijancu pred Miereza.

Najbolja prilika za Goricu u 37. minuti nakon pogreške obrane Osijeka. Mitrović je na dvadesetak metara presjekao, povukao i potegnuo po zemlji u suprotni kut, no Malenica se ispružio i odbio u korner.

TRI GOLA U BANIĆEVOJ MREŽI

Od 50. minute Osijek u vodstvu. Lopta je odsjela u mreži kroz glavomet Pušića, Miereza, Nejašmića i konačno s desetak metara Miereza nakon ubačaja na lijevu stranu iz slobodnjaka s više od 30 metara.

Izgledalo je da se Gorica sprema odgovoriti, no uskoro i drugi pogodak Osječana. Nakon nedosuđenog prekršaja na Mrzljaku, prebacio je Mierez u 66. minuti s lijeve na desnu stranu. Do lopte dolazi Nejašmić i poslužuje Pušića za snažan udarac sa 16 metara koji se od grede odbija iza Banića.

Izmjene nisu unijele promjenu u igru Gorice i mogao je Mierez još jednom zabiti glavom u 70. minuti, ispriječio se Banić, a na sličan način i u nastavku akcije Pušić. Treći gol u Banićevu mrežu ugurao je ipak već u 72. minuti nakon Mierezova spuštanja ubačaja iz kuta Ladislav Almasi.

Želja Goričana da zabiju počasni pogodak rezultirala je u 77. minuti kontranapadom domaćina. Banić je skinuo Mierezu, a Almasija je potom zaustavio blok. Pokušali su do kraja Blummel i Mitrović, no gol je bio jako daleko.