Home Sport Lomnica uvjerljiva! Štefovi boemi 11 utakmica bez poraza

Lomnica uvjerljiva! Štefovi boemi 11 utakmica bez poraza

Lomnica je nakon ove pobjede zauzela drugo mjesto ljestvice te nastavlja svoj pohod i zaključuje jesenski dio prvenstva sljedeću nedjelju u 10.00 sati u Jaski protiv ekipe Jaske Vinogradara

NK Lomnica svladala je još jednu prepreku u nizu – momčad Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih u 14. kolu jedinstvene županijske lige.

Lomnica je slavila s 3:1 dvama pogodcima Mandure i jednim Gršića koji se kao branič prometnuo u drugog strijelca Štefovih Boema tekuće sezone.

Utakmica je započela onako kako se i očekuje od derbija – pomalo šahovski bez puno rizika i s malo prilika. Sve do 44. minute mreže su mirovale kada je nakon neopreznog povlačenja domaćeg braniča i dosuđenog kaznenog udarca Krešimir Rašić s bijele točke svladao domaćeg golmana Pogledića koji je ostao ukopan. Lomničani se već sljedeći napad vraćaju u život. Mandura je krasno prizemno centrirao, udarcem iz kuta doveo je u priliku Gršića koji je poravnao rezultat. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu Lomnica je pokazala više igre od gosta te povremeno prijetila gostujućem vrataru te je sredinom drugog poluvremena poentirao Mandura, dovevši Boeme u vodstvo u 69. minuti susreta. Lomnica je kontrolom lopte uspjela sačuvati svoj gol netaknutim te je u 89. minuti nakon flipera u šesnaestercu Mandura opet u najboljoj poziciji te zabija za 3:1 i opravdava renome jednog od najboljih igrača ovog natjecanja. Za derbi nespecifično, utakmica je odigrana s malo grubih prekršaja te su podijeljene samo dvije javne opomene, po jedna za svaku momčad.

Lomnica je nakon ove pobjede i kiksa Turopoljca protiv Jaske Vinogradara, zasjela na drugo mjesto ljestvice te nastavlja svoj pohod i zaključuje jesenski dio prvenstva sljedeću nedjelju u 10:00 u Jaski protiv ekipe Jaske Vinogradara.