Home Izdvojeno Goričani nakon šest kola i dalje na vrhu ljestvice

Goričani nakon šest kola i dalje na vrhu ljestvice

Gorički odbojkaši na domaćem su terenu pobijedili goste iz Nedelišča rezultatom od 3:0 u setovima. Rezultatom od 25:9 u provom setu, 28:26 u drugom i 25:19 u trećem setu Goričani su zadržali prvo mjesto na ljestvici 2. A hrvatske odbojkaške lige-centar.

Domaći odbojkaši iskoristili period od skoro dva tjedna bez utakmica, jer su od samog početka djelovali svježije i spremnije od gostiju iz Nedelišća. Trener Šulc se vratio na klupu Goričana, no za ovaj susret, zbog raznih obaveza, nije mogao računati na Vukića, Šprema, Batinovića i libera D. Burčula. Domaći trener je stoga povjerenje na poziciji libera ukazao mladome Buđaku, što je on na zadovoljavajući način i uzvratio.

Goričani u prvi set ulaze snažno i potpuno koncentrirano. Odmah na početku seta kapetan Skorin, uz asistenciju srednjih blokera T. Burčula i Dumbovića, s nekoliko atraktivnih blokova pokazuje gostima da neće po lijepome pamtiti ovo gostovanje u Velikoj Gorici. Osim bloka, izvrsno je u prvome setu funkcionirao i servis, pa su tako aseve odservirali Rukavina i T.Burčul, koji je uz to imao i seriju sedam do osam dobrih servisa, dok je Dumbović jakim skok servisom stvarao velike probleme za protivnički prijem

Iako su drugi set dobili na razliku, moglo se primijetiti kako se u redove Goričana nije uvukla nervoza, što je znak samopouzdanja u vlastitu igru i sposobnosti.

U trećem setu gosti kreću najbolje što mogu jer više nisu imali što za izgubiti, no domaćin je odmah na početku trećeg seta svojom igrom pokazao kako će to ujedno biti i zadnji set tog popodneva u Velikoj Gorici.

Gorički odbojkaši novi ispit u prvenstvu imaju sljedeće subote, kada gostuju u Sisku kod OK Quirin-a. S obzirom na razinu igre, nije nerealno očekivati i šestu pobjedu iz isto toliko utakmica.