Home Sport Gorica slavila u prijateljskim utakmicama protiv Lokomotive i Kurilovca

Gorica slavila u prijateljskim utakmicama protiv Lokomotive i Kurilovca

U tjednu u kojem, zbog europskih obveza Rijeke, nisu odigrali prvenstvenu utakmicu, nogometaši HNK Gorice odradili su dvije prijateljske utakmice. Standardni prvotimci jučer su na Gradskom stadionu pobijedili Lokomotivu 1-0, a u srijedu je momčad uglavnom s klupe slavila protiv Kurilovca rezultatom 4-2.

ROTACIJA NA DESNOJ STRANI

U početnoj postavi protiv Lokomotive bili su Banić, Štiglec, Krizmanić, Maloča i Raspopović u zadnjoj liniji, Soldo i Pršir u vezi, ispred njih Mitrović, Ndockyt i Majstorović te naprijed Vujnović.

Sopić je u drugom poluvremenu značajno bolje utakmice od one prvenstvene umjesto Štigleca na poziciju lijevog beka prvi put stavio Leša, a Munksgaarda na desni, kao i protiv Dinama, što je Raspopovića gurnulo u sredinu. Umjesto Majstorovića, koji je u prvome dijelu promašio kazneni udarac, na desnu stranu napada ušao je Blummel. Nije to izgledalo loše.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Vujnović u 34. minuti.

CESTARIĆ SPASIO KURILOVEC OD TEŠKOG PORAZA

Sopić je u duel protiv Kurilovca od prve minute poslao Debijađija, Munksgaarda, Matkovića, Leša, Vuku, Šrolera, Kapulicu, Blummela, Ilečića, Matavža i Jurića.

U otvorenoj utakmici, u koju je trener Gorice krenuo s dva napadača, vrlo dobro je odigrao Šroler. Osim njega, pogotke su postigli Jurić, Mrzljak i da Cruz, a za Kurilovec je oba gola dao Blagoev. Zabili su Kurilovčani dvaput, no vratar Cestarić ih je spasio od teškoga poraza.

Sljedeću prvenstvenu utakmicu HNK Gorica igra 20. kolovoza protiv Osijeka na Opus Areni, a u međuvremenu je najavljen prijateljski ogled protiv zagrebačkog niželigaša HAŠK-a.

Obje utakmice možete pogledati na GoricaTV.