Home Izdvojeno Gorica pobijedila Istru sjajnom kombinacijom Štigleca i Majstorovića

(Majstorović 36′)

NK ISTRA 1961: Majkić, Devetak – Marešić – Iovu – Hujber, Maurić – Petrusenko, Valinčić – Vuk – Kadušić, Erceg

HNK GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Pršir – Mrzljak, Mitrović – Ndockyt – Majstorović, Vujnović

Glavni sudac: Fran Jović

U 9. kolu Supersport HNL-a na Aldo Drosini HNK Gorica savladala je NK Istru 1961 rezultatom 0-1. Čvrsta i kompaktna obrana Gorice sve do posljednih deset minuta nije dopustila Istri mnogo, a iz jedine izrađene akcije pogodak je na asistenciju Štigleca glavom postigao Majstorović.

Dinko Jeličić i dalje previše ne eksperimentira. Nastavio je s uigranim i provjerenim taktikama te standardnim rotacijama, što se je u konačnici i ove utakmice isplatilo.

Mario Maloča odigrao je defenzivno sjajnu utakmicu. Uz 82% točnih dodavanja, četiri je puta očisto, triput blokirao, osam lopti presjekao te osvojio 3/4 duela.

Nakon nepotpunoga prvog dijela prvenstva, Gorica je trenutno na drugome mjestu lige s 15 osvojenih bodova, koliko ih s utakmicom manje ima i zasad prvoplasirani Hajduk.

DRUGI PUT ŠTIGLEC – MAJSTOROVIĆ

U živom i izjednačenom ali ne previše sadržajnom prvom poluvremenu loptu su u nogama uglavnom držali nogometaši Istre, ali nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac u okvir vrata. Gorica je nekarakteristično za ovu sezonu napadala preko lijeve strane jer Majstorović je, kao i protiv Hajduka, ulazio u centar, a Raspopović nije istrčavao visoko u navalu.

Najbolji u prvome dijelu bio je Štiglec s asistencijom, 76% točnih dodavanja i 4/6 osvojenih duela. Osim što je izveo ključno dodavanje pri postignutom golu, solidno je na lijevoj strani pod pritiskom puleške obrane odigrao Mitrović.

Jedna šansa za Istru u prvome dijelu na samom početku. U 5. minuti Kadušić se je našao sam ispred Banića nakon što mu je Erceg s ruba desne strane na centru ubacio u sredinu. Krilni napadač Istre prebacuje golmana Gorice, no lopta završava na gredi.

Prva ozbiljnija akcija Gorice u 34. minuti. Raspopović je s desne strane dobro ubacio na deset metara, odakle je Vujnović neloše pucao glavom do Majkića, ali označeno je zaleđe.

Par minuta kasnije vratar Istre nije imao šanse i sve je bilo čisto. Mitrović je s lijeve strane na ubačaj produžio Štiglecu, koji školski upošljava Majstorovića u nezgodnom zračnom duelu na rubu peterca za prvi udarac u okvir vrata na utakmici, još jedan pogodak glavom i vodstvo Gorice.

Nakon glavometa u prostoru Gorice u 20. minuti činilo se da je Maloča prekršajem spriječio Petrusenka da prihvati loptu. Igrači Istre tražili su jedanaesterac, a Jović je nakon pregleda snimke pokazao na korner. O intenzitetu kontakta i reakciji Valinčića raspravljat će sudačka komisija HNS-a.

DO ZAVRŠNOG PRESINGA ISTRE NIŠTA

Osim Mrzljakova driblinga preko četrdeset metara i Čuićeva pokušaja glavom sa šesnaest, ništa značajno nije se dogodilo sve do zadnjih deset minuta, kada je Istra sve dala u napad.

Čuić je u 83. minuti na ubačaj Lisice pogodio gredu. Dvije minute potom istome igraču je iz prostora skinuo Banić, a Ekong je bio neprecizan. Pokušao je Čuić u 90. minuti s ruba šesnaesterca, no Banić je i to obranio.

Jeličić je u 59. minuti umjesto Raspopovića i Majstorovića uveo Munksgaarda i Solda. U standardnoj rotaciji Mrzljak je otišao naprijed, a Ndockyt na desno krilo.

Posljednih dvadeset minuta dobili su Kapulica umjesto Pršira i Ante Matej Jurić na mjesto Vujnovića.

Kao reakcija na završni presing istre, trener Gorice je u 87. minuti umjesto Ndockyta da zatvori utakmicu poslao Matea Leša.