Home Izdvojeno FOTO Ačkar najuspješnijim goričkim sportašima: Prije ste imali uzore, sada ste postali...

FOTO Ačkar najuspješnijim goričkim sportašima: Prije ste imali uzore, sada ste postali uzori

Gradonačelnik Krešimir Ačkar danas je primio zaslužne velikogoričke sportaše i urućio im je poklone za uspjehe u prethodnom periodu.

“Bez sporta čovjek teško uči kako se dostojanstveno nositi s porazom, ali i pobjedom, kako kontrolirati svoju emociju. Koliko truda i odricanja i upornosti koji treba da bi se došlo do rezultata do kojih ste došli, nitko osim vas to nije mogao. U svemu što predstavljate ste primjer i uzor, postali ste dio sportske i naše gradske povijesti. Maksimalno ćemo vas i dalje podržavati”, rekao je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Najbolji gorički sportaši ove godine su osvajači medalja s državnog prvenstva Blago Šimić, Leonard Kovačić i Luka Čaušić iz Hrvačkog kluba Velika Gorica.

Također i Dino Bošnjak, koji je nedavno postavio novi hrvatski rekord na 3 000 metara.

Članovi Streljačkog društva Plemenitaš iz Lukavca majka i sin Renata i Mateo Zrinski osvojili su prvenstvo Hrvatske u trapu.

Anto Joskić osvojio je pojedinačno i parsko prvenstvo Hrvatske u tenisu u kolicima.

Nina Vuković ove je godine postavila novi hrvatski rekord u utrci na 600 metara.

TIn Kaurić osvojio je titulu prvaka Hrvatske u kategoriji M25 akvatlona i viceprvaka u sprint akvatlonu.

Kao najbolji treneri prepoznati su Anri Targuš i Darijo Dašić iz Hrvačkoga kluba Velika Gorica.