Home Sport Bikovi zamalo iznenadili Žute: Gorica poražena od Splita rezultatom 77:74

Bikovi zamalo iznenadili Žute: Gorica poražena od Splita rezultatom 77:74

Bikovi su imali visoku prednost od 17 poena, ali loših pet minuta početkom drugog poluvremena vratilo je Žute u život

U 7. kolu HT Premijer Lige za prvaka Gorica je gostovala u Splitu i zamalo priredila senzaciju. Bikovi su odlično otvorili utakmicu tricom Cinca i s pet vezanih poena Kalajžića te nakon samo dvije minute igre povela 8:0. U četvrtoj minuti Uljarević podiže na dvoznamenkastu razliku 15:4, ali Shorter je ubrzo uzvratio tricom.

Do kraja četvrtine Gorica je održavala prednost i na mali odmor se otišlo s vodstvom Bikova 24:14. Drugom četvrtinom dominirao je Cinac koji u 12. minuti dovodi Bikove na +14 (34:20), a u 20. minuti i na +17 (47:30). Na žalost, Ukić je u zadnjim trenucima tricom smanjio na 47:33 i kao da je nagovijestio preokret Splita u nastavku.

Naime, u prvih nekoliko minuta nastavka Žuti rade seriju 18:2 i zakucavanjem Runjića dolaze do svojeg prvog vodstva na utakmici (51:49). Mladen Starčević bio je primoran na minutu odmora poslije koje se Gorica konsolidirala i Baković u 30. minuti zakucava za minimalno vodstvo Bikova uoči zadnjih deset minuta (61:60).

U zadnjoj četvrtini razigrao se Perković i Split je poveo 67:62. Bikovi se nisu predavali i konstantno su bili na rubu egala. Na deset sekundi prije kraja Kalajžić je pri rezultatu 76:74 imao priliku da iz slobodnih bacanja izjednači rezultat i vrati stvari na početak. Na žalost promašio je oba, a na drugoj strani Shorter pogađa jedno. To je značilo da Goričanima ostaje šest sekundi za zadnji napad i da eventualnom tricom odvedu utakmicu u produžetke. Pokušaj Kapuste bio je prekratak i bodovi su ostali u Splitu.

Splićane je predvodio Toni Perković s 21 poenom i pet skokova, a najbolje pomagače imao je u Roku Leniju Ukiću i Jerodu Shorteru koji su ugradili po 13 poena. U redovima Gorice najefikasniji je bio Dino Cinac s 20 poena čemu je pridodao i osam skokova. Mate Kalajžić upisao je 13 poena uz šest skokova i šest asistencija. Marko Baković se zaustavio na 11 poena, a Borna Kapusta na deset uz šest asistencija.

„Ja bih svoje mišljenje zadržao za sebe, a ekipi Splita čestitam na pobjedi.”, rekao je Mladen Miki Starčević nakon utakmice.

„Imali smo veliku razliku na poluvremenu, ali smo loše ušli u nastavak i dopustili im da se razigraju. Pogodili su par ludih šuteva, a bilo je tu i dosta naših grešaka. Zatim se uključila i publika i onda nije lako u Splitu. Promašili smo i nekoliko slobodnih bacanja i to je ta razlika na kraju.”, rekao je samokritično Marko Baković.

Bikovi su imali visoku prednost od 17 poena, ali loših pet minuta početkom drugog poluvremena vratilo je Žute u život. U neizvjesnoj završnici domaćini su bili s(p)retniji i ipak došli do pobjede.

Sljedeća domaća utakmica u Ligi za prvaka je protiv Cedevite Junior u nedjelju 24. travnja s početkom u 17:00 sati u GSD-u u Velikoj Gorici.