Home Sport Azena zaslužuje polufinale

Azena zaslužuje polufinale

Odbojkašice Azene su nakon nes(p)retno izgubljene prve četvrtfinalne utakmice u Vinkovcima u drugoj su na domaćem parketu nadigrale Vinkovčanke u svim segmentima igre i maksimalnom pobjedom izborile treću utakmicu. U prvom setu gošće su se dobro držale samo do 9:7, zatim su Azenašice počele stvarati osjetniju razliku (14:9, 16:10, 18:11), a onda su malo zastale (18:15). Kada su se ponovo odvojile (21:15, 22:17) izgledalo je da je set već u džepu. No, Vibrobeton je smanjio na 22:21 i to je bilo sve s njegove strane, domaće su se ponovo  “uozbiljile” i osvojile set. Trener Jurica Antić je u drugoj dionici zatražio time out kod 4:6, to se činilo pomalo ishitreno i nelogično, ali pokazalo se ispravnim, jer igra je smirena i rezultat je, šahovskim riječnikom kazano, mijenjan poen za poen (6:7, 7:8, 8:9, 10:9, 10:11, 12:11). Nakon toga igračice trenera Krešimira Tomića nisu mogle pratiti ritam Velikogoričanki (16:13, 18:14, 20:1, 22:16) i domaće su glatko osvojile set. Kada su gošće u trećem setu imale prednost na prvom tehničkom time outu (4:8) u domaćoj ekipi nije bilo zamjetne skrbi radi trenutačnog stanja. Situacija se brzo okrenula u Azeninu pozitivu (12:9), Vibrobeton se ipak još jednom trgnuo (14:14) i onda se predao (17:14, 21:16, 23:17). Bila su to tri čista i suvereno dobivena seta, za pobjedu i ponovni sraz u Vinkovcima.

Azena je susret dobila fanatičnom borbenošću i raznovrsnim napadom, tako da su gošće u pojedinim fazama utakmice izgledale posve nemoćno i zbunjeno, na sve što su pokušale s druge strane mreže dolazio je žestoki odgovor. Teško se sjetiti kada je obrana Velikogoričanki bila ovako neprobojna, spašavane su nemoguće lopte tako da je realizacija kontranapada bila vrhunska. Mila Lukić je odlično varirala napad, sve je stizala i njene uporabljive lopte suigračice su lakoćom poentirale. Marta Klafurić je odigrala vjerovatno najbolju partiju u Azeninom dresu, a njeni servisi su “raspametili” vinkovački prijem. Ipak, prvo ime utakmice bila je Dina Bečić. Svi koji godinama prate Azenine nastupe znaju da ona nije cura od puno riječi, ali na mreži i ispred nje Dina se transformira u moćnu igračicu i njeni smečevi imaju takvu silinu da “rade štetu” na parketu. Ona je, ako nije dosad, od ovog susreta postala “noćna mora” Vinkovčanki. Azena u trenutačnoj formi i s ovako moćnom Dinom Bečić je izraziti favorit za plasman među četiri najbolje ekipe u državi.

(DJ)

1.A hrvatska odbojkaška liga – Doigravanje za prvaka države

Četvrtfinale – 1. utakmica (Vinkovci, 01.03.2014.): Vibrobeton – Azena 3:2 (20:25, 15:25, 26:24, 25:22, 15:12).